Zinayı Nasıl Telafi Edebilirim?

Hocam ben geçmişimde çok buyuk hata yaptım zinaya bulaştım ama simdi tövbe ettim namazlarıma başladım kaza namazlarımı da kılıyorum fakat bu günah beni çok düşündürüyor. Pişmanım içimi yakıp kavuruyor bir telafisi var mıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız günahınızı bağışlasın. Sizinde bildiğiniz üzere zina çok büyük bir günahtır. Bu günahın af olabilmesi için tek yapmanız gereken samimiyet ile tövbe etmektir. Tövbelerin en etkilisi ise nasuh tövbesidir. Nasuh tövbesinin en büyük özelliği ise aynı günaha bir daha düşmemektir. Yani şöyle düşünün siz bu günahtan ne kadar uzaklaşırsanız, af edilmeye de o kadar yaklaşmış olursunuz. Özetle, bu günahın telafisi için bir şey söylemek yanlış olacaktır. Bir günahın en güzel tedavisi ise o günahın her halini hayatımızdan çıkarmak ve asla geri dönmemek üzere hayra yol almaktır. İbadetlerinize çok önem verin. Zira zina gibi büyük günahlar insan ruhunu kararmaktadır. Bu karanlıktan çıkmanın yolu ise samimiyet ile ibadetlere devam etmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Leyla dedi ki:

  Merhaba.ben de 3 sene önce büyük günah işledim.ama çok pişman oldum.tövbe ettim.asla da aynı günaha düşmedim.ama son günlerde içimi bir soru yiyip bitiriyor.ya Allah beni affetmezse.ya cehennemde yanarsam.çok kötüyüm.lütfen yardım.edin.
  Bir de benim iman zayıflığım var.imanımı güçlendirmek için ne yapa bilirim?

  1. islamalimi dedi ki:

   Samimiyet ile tövbe edin Mevla’mız affedicidir.

  2. Usta dedi ki:

   Dinimiz de haram, günah sayılabılecek ihtimali olabilececek her şeyden uzak durun.Cevrenızdekı ınsanlara dıkkat edın, Bu yanlış fıkırdekı ınsanları kendınızden uzaklaştırın hatta ilşiği kesın. Buda anca Allahı zıkretmeyle olur. Sure, kuranı okuyun bilmiyorsanız ögrenmek için caba sarfedın .Allah bu cabalarınızı karşılıksız bırakmaz, Allah yardımcınız olacaktır,

BİR YORUM YAZ