İslam Alimi

Zina Korkusu İle Mastürbasyon Yapmak Caiz midir?

Hocam mastürbasyon yapmak günah mı? Hocam,mastürbasyon yapmasam zina yapacağım. Kendime hakim olamıyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bizi lütfen yanlış anlamayın, durumunuz bu kadar sıkıntılı ve bu günaha düşmekten korkuyor iseniz neden evlenmiyorsunuz? Eğer evlenme konusunda da maddi gibi veya ailevi sıkıntılarınız var ise bunu bir an önce çözmek için çaba sarf etmelisiniz. Her yolu denediniz fakat bir türlü çözüm üretemiyor iseniz size Peygamber Efendimizin şu anda evlenme imkanı olmayan gençlere tavsiyesi olan bir hadis i şerifini paylaşalım.

“Ey gençler topluluğu! Sizden kim evlenmeye güç getirip imkan bulabiliyorsa evlensin; çünkü evlenmek gözü haramdan sakınmaya, yummaya daha uygun, namus ve iffeti korumaya daha elverişlidir. Kim de evlenmeye güç getiremiyor, imkan bulamıyorsa, kendisine oruç tutmak gerekir; çünkü oruç, şehveti kesicidir.”

Bu hadis i şerifide uygularsanız inşaallah faydası olacaktır. Bununla birlikte şu bilgiyide verelim zin.. mastürbasyon ile yanyana zikredilemeyecek derecede büyük bir günahtır. Fakat bu sözlerimizden mastürbasyonun küçük bir günah olduğu değil zinanın ne kadar büyük bir günah olduğu anlaşılmalıdır. Zira zin.. konusunda yüce Mevla’mız şöyle buyurmaktadır: Diyanet Meali : 17.32 – Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.

Unutmayın ki zin.. büyük günahlardan biridir, ki bu konu ile alakalı Büyük Günahlar ve Yedi Kebair Günahlar Nelerdir? başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz. Size bu konu ile alakalı olan Mastürbasyon Yapmak Caiz midir? başlıklı konuyu okumanızıda tavsiye ediyoruz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ