Yazarlar

Zihniyeti Bozuk Olanın Düşünce Yapısı Da Bozuktur.

niyetsiz
İnsan olarak aciz kullarız, bazen sınırlarımız aşan olaylar karşısında, aciz kalırız şaşırır kalırız, elimizden bir şey gelmez, işte bugün Suruç’ta işlenen katliamın sonrasında olduğu gibi, aciz halimle bugün oturdum, bir çivi ile beni oturduğum yere çakmışlar gibi kaldım, biliyorum millet olarak aynı durumdayız… Korku üretenler bir gün o korkularının içinde boğulacak kalacaklar soluksuz…

Vicdanı satılık olanlar, vicdanın satınca fikirlerini başka fikirlere üç beş kuruşa satınca böylesi vahşeti yapmaktan geri kalmaz, her vicdansızlığı vahşeti yapar! Kendine başka ilahlar edilenler, onun bir dediğini iki yapmaz sorgulamadan, doğru yanlışı düşünmeden sadece emir telakki eder anında yerine getirir. Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz rezil kılıklı bu korku üretenleri lanetliyorum ve Rabbime havale ediyorum Rabbim Kahhar ismi hürmetine kahr etsin perma perişan eylesin…

İnsan sağlıklı sadece kendisi için değil toplumun mutluluğunu düşündükçe insandır. Bizi hayvanlardan ayıran özellik düşünüyor olabilmemizdir. Zihniyeti bozuk olanın düşünce yapısı da bozuktur.

Hevesini kendisine ilah edineni gördün mü? Şimdi ona sen mi vekil olacaksın? Yoksa sen onların çoğunun gerçekten söz dinleyeceğini yahut akl edeceğini mi sanıyorsun? Gerçekte onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar daha şaşkın haldedirler.” (Furkan 43-44)

Ümitsizlik halini âlemde gerçekleştirmek üzere olanlar, ilsinler ki Müslüman için ümitsizlik söz konusu olmaz, korku terörü ile yaşayanlar, kendi karanlıklarında kendi şerlerinde boğulacak kalacaklardır.

“Gerçek şu ki, küfre sapanlar, (insanları) Allah yolundan alıkoymak için mallarını harcarlar. Bundan böyle de harcayacaklardır. Sonra bu onlara pişmanlık ve yürek acısı olacak, sonunda da mağlup olacaklardır.” (Enfal 36)

Fitneyi kendilerin yol yön edinenler terörist zihniyetli insanların bozuk düşünce yapısı ile ekonomik ve tüm para varlıklarını insanlığın huzurunu ortadan kaldırmak, istikrarlı devleti aciz göstererek, ortadan kaldırıp kargaşa ve kaosun ülkeye yerleşmesinin peşinde oldukları malumdur. Öfke kanla beslenir, lanet şeytan öldür der… Kanla beslenen kan ile boğulur, şeytan peşinde koşan cehennem alevinde sonsuz yanar, çaresizlik içine kıvranır kalır. Ölenlere Allah’tan Rahmet, yaralı kardeşlerimiz acil şifalar diliyorum. Kaosa prim vermeden hayatımıza devam edeceğiz, Rabbim yar ve yardımcımız olsun kardeşlerim, selam ve dua ile.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu