Yüzen Camii Hakkında Bilgi ve Resimleri

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde bulunan yüzen cami, bölgede en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Oldukça güzel bir mimarisi olan bu cami, su üzerindeymiş gibi görünmesinden dolayı Yüzen Cami adını almıştır. Suudi Arabistan’ın Cidde şehrine gidip doğayla bütünleşen bir güzellik görmek isteyenler, yüzen camiyi ziyaret edebilirler. Cidde’de bulunan diğer camilere mimari yönden en iyisi olan Yüzen Cami, Suudi Arabistan’ın sıcak havasında ziyaretçilerine deniz havasını soluyarak serinleme imkânı vermektedir.

Ayrıca bu cami, Suudi Arabistan’a giderek Kızıldeniz’i görmek isteyenler için de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Cidde’nin en çok ilgi çeken turistik mekânlarından biri olan Yüzen camiye ulaşım maliyet yönünden ucuz olmakla birlikte son derece kolaydır. Yüzen Caminin içinden gün batımını seyretmek te son derece güzeldir. Yüzen Camiyi ziyaret etmek için en ideal zaman ise, gelgitlerin çok olduğu zamanlardır. Yüzen Caminin avlusu oldukça iyi aydınlatılmıştır ve çok güzel bir görsellik sunmaktadır. Caminin bir adet minaresi ve kubbesi bulunmaktadır. Caminin kubbesinin rengi de gök mavisidir. Bu kubbenin altında yer alan köşegen yapının ise ayrı bir güzelliği vardır.

İbadet etmek ya da gezip görmek için Yüzen Cami’ye gelen ziyaretçiler, okyanusun enfes havasını da içine çekerek ferahlayabilmektedirler. Ayrıca, camiden çıkar çıkmaz caminin çevresinde tezgâh kurmuş olan tüccarlardan alışveriş yapmak ta mümkündür. Özellikle gün batımında veya gün doğuşunda Yüzen Cami’nin ve Kızıldeniz’in görünüşü harikadır. Caminin avlusunda çok sayıda sokak lambası bulunmaktadır ve bu sokak lambaları Caminin geceleri uzaktan bakıldığında oldukça güzel görünmesini sağlamaktadır. Suudi Arabistan’ın Cidde kentine giderseniz, Birçok turistin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği ve mimari yönden de farklı bir tasarıma sahip olan Yüzen Cami’yi mutlaka görmelisiniz.

Yüzen Camii Resimleri

 


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1417
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ