Sorularınız

Yurt Dışında Yaşıyorum Hayattan zevk Alamıyorum, Ölmeyi Düşünüyorum

Yaşamak istemiyorum her günüm aynı geçiyor yurt dışında yaşıyorum ve burada yaşamayı sevmiyorum kendi ülkemde yaşamak istiyorum ama maalesef hayatım dört duvar arası bazen ölmeyi düşünüyorum sadece ne yapacağım bana yardım edin.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, hangi sebeplerle yurt dışındasınız bilmiyoruz ama belli ki orada kalmak zorundasınız. Unutmayın ki dünyanın her yerinde çeşitli sıkıntılar vardır. Sıkıntıların adları değişebilir fakat sonuç itibari ile sıkıntıdır. Çünkü bu dünya bir imtihan mekanıdır. Sizin yapmanız gereken sıkıntılarınızdan çok hayatınızda olan fakat başkalarında olmayan güzelliklere odaklanmalısınız. En önemlisi ibadet hayatınıza dikkat etmeli ve sizi gerçekten seven bir Mevla’nız olduğunu unutmayın. Şüpheniz olmasın ki sizi seven yüce Mevla’mızın size verdiği sıkıntılar dahi ahirette vereceği nimetlerin çoğalmasına bir vesiledir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun, gönlünüze ferahlık versin. Zira yüce Mevla’mız birinin gönlüne sıkıntı verse ve o kişi dünyanın en geniş yerinde olsa ne faydası var. Gönlünüzde ki ferahı bulabilirseniz bahsettiğiniz o dört duvar size geniş dahi gelecektir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu