İslam Alimi

Yurt Dışında Evlenemedim Nasibimi Bulamadım Ne Yapacağım?

Hocam ben yurt dışında küçük bir köyde yaşıyorum evlenmek istiyorum fakat çevremde kimse yok Müslüman Türk erkeği yok yabancılar var. Türkiye’ye izine gitmeyi beklemem gerekiyor karşıma biri çıkması için kısıtlı 2-3 hafta izine gidiyorum oda pek mümkün olmuyor kimse beni tanımıyor görmüyor.

Ben sadece Allah’tan hayırlı bir kısmet karşıma çıkarması için dua ediyorum başka elimden bir şey gelmiyor bana dua eder misiniz hayırlı bir kısmet çıkması için ve benim sadece sabır edip dua mı etmem gerekiyor bana bir yol gösterin çıkmazlardayım ne yapayım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Bu iş kısmet işi bazen dünyanın öbür ucunda ki bir kısmet bile gelip sizi bulabilir. Siz inancınıza ve iffetinize sahip çıkın, yüce Mevla’mız inşaallah karşınıza hayırlı bir kısmet çıkartacaktır. Dua etmekle çok iyi yapıyorsunuz. Bunun dışında aile büyüklerinizin bu konuda yardımcı olması gerekmektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Sitemizde yer alan Kısmet Duası Nasıl Yapılır? başlıklı konuda ki duadan istifade etmenizde fayda vardır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fadime dedi ki:

    Hocam ben evlenmek istiyorum bir türlü nasip olmuyor evlenemedim için çocukda olmuyor cennet annelerin ayakları altındadır deniliyor ben evlenemedim için annelik sevabını bile alamayacağım her türlü sevaptan da mahrum kalıyorum içimde asla evlenemeyeciğim diye his var ne yapmalıyım?

    1. islamalimi dedi ki:

      Gönlünüzü rahat tutun ve her şeyin hayırlısını isteyin. Unutmayın bir çok kadın evlendiği hale çocuk sahibi olamamaktadır. Bu durumlardan olayı bir kadın sorumlu eğilir. Yüce Mevla’mı karşınıza hayırlı bir kısmet çıkarsın inşaallah.

BİR YORUM YAZ