Sorularınız

Yengem Evde Huzursuzluk Çıkarıyor Bize Yaptıkları Günah Değil mi?

Hocam biz büyük bir aile aynı evde yaşıyoruz. Ailem abim ve eşi çocukları ama bu kişi sonradan bizim evimize geldi hasetlik kıskançlık fesatlık dolu içi. Her gün kavga çıkarır ortalığı karıştırır anneme her lafı söylüyor azarlıyor evdeki herkesle küs konuşmuyor sonrada namaz kılıyor. Hep bugün yarın ayrı eve çıkacağım diyorlar ama hala yok bizim huzurumuzu bozdular. Ben işe gidiyorum eve bile zor geliyorum neredeyse bütün gün evde oturuyor hiç bir iş yapmıyor yan gelip yatıyor orada burada geziyor sürekli telefonla konuşur.

Ben işten yorgun geldiğim halde ev işi yaparım etrafı toplarım sürekli evin içinde bağırıyor rahatsız ediyor uyutmuyor bu insanın yaptıkları günah mı? Bizim ona sabretmemiz sevap mı? En azından evlenirsem kendime ait evim olur dedim benim bir sevdiğim vardı evlenecektik oda olmadı kimle tanıştıysam hep o iş bozuldu bir aksilik çıktı karşı taraf vazgeçti ve şu an çok zor durumdayım neden böyle oluyor ben şimdi ne yapayım yardımcı olur musunuz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, durumunuz gerçekten zor bir durum. Ancak sabırlı olmalısınız. Bizim anlamadığımız abiniz bu duruma neden müdahale etmiyor. Neyse bu konu ayrı bir konu şimdilik bu konuyu bir kenara koyalım. Şundan hiç bir şüpheniz olmasın ki yengenizin bu yaptıkları hem kul hakkına girmektedir, hemde günahtır. Zira siz artık bir ailesiniz, sizin anneniz onun annesi siz ise yengenizin kardeşisiniz. Anne ve kardeşe zulüm etmek ne kadar günahsa size bu yaptıkları da o kadar günahtır. Bununla birlikte sizin, ailenizin huzuru daha çok bozulmasın diye yengenize sabretmeniz ise tabi ki sevaptır. Yüce Mevla’mız hiç bir kulunun emeklerini boşa çıkarmayacaktır.

Size tavsiyemiz sabırlı olmanızdır. Tabi ki hayırlı bir evlilik olur ise buda sizin için bir kurtuluş olacaktır. Ancak bu konuda dikkatli olmalısınız. Kısmetlerinizi aklıselim ile değerlendirmeli ve sadece evdeki bu huzursuz ortamından kurtulmak için evlenmemelisiniz. Duayı elden bırakmayın inşaallah hakkınızda her şeyin hayırlısı olacaktır. Sitemizde yer alan hayırlı bir kısmet için dua başlıklı konuyu size tavsiye etmekteyiz. Bu konudaki duayı okumaya devam ediniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu