Namaz

Yatsı Namazına Nasıl Niyet Edilir?

Müslümanların her gün kılmakta olduğu Yatsı namazına nasıl niyet edilir konusu kısaca şöyledir.

Cevap: Değerli Ziyaretçilerimiz, Namaz kılmak için yapmamız gereken her şeyi yaptıktan sonra, yani örneğin abdest alıp, seccademizi kıbleye doğru serip namaza hazır olduktan sonra şöyle söylenir.

1. “Niyet ettim Allah c.c rızası için bu günkü Yatsı namazının dört rekat ilk sünnetini kılmaya”sonra Allah u Ekber denerek tekbir getirilir ve namaza başlanır. Bunun yanı sıra sadece “Niyet ettim Yatsı namazının sünnetini kılmaya”da denebilir.Lakin en güzeli ilk verdiğimiz örnektir.

2. “Niyet ettim Allah c.c rızası için bu günkü Yatsı namazının dört rekat farzını kılmaya”sonra Allah u Ekber denerek tekbir getirilir ve namaza başlanır.

3. “Niyet ettim Allah c.c rızası için bu günkü Yatsı namazının iki rekat son sünnetini kılmaya”sonra Allah u Ekber denerek tekbir getirilir ve namaza başlanır.

4. “Niyet ettim Allah c.c rızası için bu günkü üç rekat Vitir Vacip namazını kılmaya”sonra Allah u Ekber denerek tekbir getirilir ve namaza başlanır.

Namaz bitirdikten sonrada tespihler çekilir ve dualar edilir. Yatsı Namazı Kaç Rekattır,Nasıl Kılınır?

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.
Soru Sorun Cevaplayalım.

6 Yorum

  1. Hocam niyet ettim bugünkü yatsi namazının dört rekat Sünnetin kılmaya diye niyet edersek 12 den sonra ertesi güne geçiyor orda bi karışıklık olmazmi

  2. Tam olarak sorunuzu anlayamadık, daha açık ifade ederseniz cevaplamaya çalışalım.

  3. Niyet ettim Allah ( c.c ) c c ne demek açıklar mısınız saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu