Dua

Yatmadan Önce Okunacak Dualar

İslam dininde duanın büyük bir önemi vardır. Yatmadan önce okunacak dualar konusunda da hadis i şeriflerden yani Peygamber Efendimizin Dualarından örnekler verelim.

Fahri kainat Peygamber Efendimiz yatmadan önce Fatiha suresi okur ve daha sonra şu duayı okurmuş.  (Ramûz, c. 1/26-1),

“La İlahe İllallah, Vahdehu La Şerike Leh, Lehül mülkü ve Lehül Hamdü ve hüve Ala Külli Şey’in Kadir” ve “La havle vela kuvvete illa Billah”.

Daha sonrasında ise 33 kere SübhanAllah”, 33 kere “Elhamdülillah” ve 34 kere ise “Allahu Ekber” demeyi ve böylece bu tesbihatı 100 e tamamlamayı ve Kafirun suresini okumayı tavsiye etmişlerdir. Rivayete göre Efendimiz bu tavsiyeyi Hazreti Ali ve Hazreti Fatma (r.a.) bir akşam evlerine misafir olduğu sırada tavsiye etmiştir. Bizlerinde bu tavsiyeyi yerine getirmemiz çok faylı olacaktır.

1. Yatmadan Önce Okunacak Dualar İçinden Örnek Bir Dua

Bu konuda başka bir rivayet ise şöyledir. Hazreti Huzeyfe (r.a.) Peygamber Efendimizin (s.a.v.) yatmadan önce nasıl dua ettiklerini, uyanınca ise ne söylediklerini şöyle rivayet etmektedir: Peygamber Efendimiz (s.a.v.) uyumak için yataklarına girdiklerinde şu duayı okurlardı:

Peygamberimizin Uyumadan Önce Okuduğu Dua

Manası: Ya Rabbi kendimi sana teslim ederek, senin isminle uyur ve uyanırım.

Uyandıkları vakit ise de şöyle derlerdi: 

Peygamberimizin Uyandığında Okuduğu Dua

Duanın anlamı: Bizi uyuduktan sonra uyandıran ve kendisine döneceğimiz Allah Tealaya hamd olsun. (Şemâl-i Şerif/281)(Buhari, Daavât; Buhari, Vudû‘ 75; Müslim, Zikir 56-58; Ebu Davud, Edeb 98)

2. Yatmadan Önce Okunacak Başka Bir Dua

Yatmadan Önce Okunacak Dualar

Yatmadan önce okunacak dua konusunda başka bir başka bir duada şöyledir.

Arapça Okunuşu:“Allahümme eslemtü nefsi ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emri ileyke. Ve elce’tü zahri ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke. La melce’e, vela mencee minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte.”

Türkçe anlamı: “Allah’ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim. İşimi sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümit ederek dayadım. Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce’ ve mence’de yoktur. Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur. Allah’ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum”.

Peygamber Efendimiz yatağa girmeden okunacak dua konusunda bir hadis i şerifinde şöyle buyurmuştur: “Yatağına girdiğin zaman şöyle de: (Dua aşağıda) Böyle söylersen hiçbir şey sana zarar veremez ve zarar verilmemeye layık olursun.” (Ebû Davud, Tıbb, 19; Tirmizî, Deavât, 90)

3. Uyumadan Önce Okunacak Dua  

Yatmadan Önce Okunacak Dualar

Arapça Okunuşu:“Euzü bikelimatillahit tammeti min ğadabihi ve ıkabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş şeyatini ve en yahduruni” (Kenzu’l-Ummal, h. no:17512 – Nesai, İsitaze, 63)

Türkçe Manası:“Allah’ın her biri noksansız ve tam bulunan kelimelerine Onun gazabından, cezasından , kullarının şerrinden, şeytanların hücumlarından ve benim yanıma gelmelerinden (Allah’a) sığınırım.”

Sizlere vermiş olduğumuz bu çok değerli duaları yatmadan önce okuyarak hem istifade edebilir hem de bu duaları okuyarak Efendimizin sünnetine tabi olabilirsiniz.

Bu dualar ile birlikte Uyku Adabı Nelerdir? ve Yatmadan Önce Yapılması Gereken Sünnetler ve Hazırlıklar başlıklı konuları ziyaret etmenizde pek çok faydalar vardır.

Yatmadan Önce Dualar Sıkça Sorulan Sorular

Uyumayan bebeğe hangi dua okunur?

Bebeklerim uyku sorunu ile pek çok anne ve baba karşılaşmaktadır. Tabi ki öncelikle bebeğinizin sağlığının yerinde olduğundan emin olmalısınız. Örneğin bebeğinizde gaz sorunu olabilir.

Bundan emin olduktan sonra yukarıda yer alan veya aşağıda yer verdiğimiz duaları okuyup bebeğinizin üzerine üfleye bilirsiniz. Özellikle Nas ve Felak surelerini fırsat buldukça bebeğinizin üzerine okuyup üflememiz de fayda vardır.

Aşağıda bu dualara ulaşabilmeniz için bağlantılar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sitemizin arama bölümünü kullana bilirsiniz.

Korkunca Hangi Dua Okunur?

Korku haki pek çok insanın başına gelebilmektedir. Bu korkulara pek çok zaman anlam dahi veremeye biliriz.

Bu korkuların pek çoğu ruh halimizden ve maruz kaldığımız vesveselerden kaynaklanmaktadır. Korkulardan korunmak için en etkili duaların başında Ayetek Kürsi duası gelmektedir. Bununla birlikte bu korkudan korunma hakkında pek çok konuya yer verdiğimiz Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

Akşam Yatarken Hangi Dua Okunur?

Kaynaklarımızda akşamları yatmadan önce okunacak dualar hakkında bir çok bilgi verilmiştir.

Bu duaların pek çoğu ise Peygamber Efendimizin uyguladığı ve ehli beytine, ashabına tavsiye ettiği dualardır. Bu sorunun cevabını arıyor iseniz zaten doğru yerdesiniz.

Bu konuyu baştan aşağı bu bilgiler ile donattık. Şükürler olsun ki biz Müslümanlar çok şanslıyız. Çünkü aslında uyuduğumuz ve ibadetten uzak kaldığımız uyku hallide dahi sünnete uygun yatarak ve tavsiye edilen duaları okuyarak uykumuzu dahi ibadet haline getirebilmekteyiz.

Peygamberimiz Yatmadan Önce Hangi Sureleri Okurdu

Peygamber Efendimiz her şeyi ile bizlere örnek olduğu gibi uyku konusunda da bize örnek olmuştur. Bu konuda Efendimiz tek bir sure okumamıştır. Çeşitli zamanlarda çeşitli süreler okuduğu olmuştur.

Yatmadan önce okuduğu surelerin örnekleri şu şekildedir. Peygamber Efendimiz uyumadan önce Nas suresi ve Felak surelerini okur ve kendi üzerine üflerdi. Bazı zamanlar ise Ayetel Kürsi duasını okumuştur. Bilindiği üzere Ayetel Kürsi Kuranı Kerimde geçen ayetlerdir. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi aşığa yer alan videoda bulabilirsiniz.

Peygamberimiz Yatmadan Önce Hangi Sureleri Okurdu (Video)

Değerli hocamız, düzel ve akıcı anlatımı ile Peygamber Efendimizin akşamları dinlenmek için yatmadan önce okuduğu ayetlerden biri hakkında bilgi vermektedir.

Ayetel Kürsi duası Bakara suresinin sonunda yer almaktadır ve 3 ayetten oluşmaktadır. Bu duanın sayısız faydaları vardır ve okunması çok hayırlı bir duadır. Bu çok değerli dua bizleri çeşitli kötülüklerden ve maruz kaldığımız korku hallerinden de korumaktadır.

Okuduğumuz duaların Türkçe anlamlarını bilmemizde de büyük hayırlar olduğunu unutmayalım.Zira yapmış olduğumuz duaların anlamlarına ne kadar hakim olur isek Yüce Mevla’mızın izni ile o kadar istifade görürüz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Ben geceleri yastığa kafamı koyduğum an korkmaya başlıyorum.
  Çok korktuğum bir hayvan var sanki o yanımdaymış gibi hissediyorum .

 2. Gece dua okuyarak uymak kadar güzel bişey yok huzur içinde uyuyorum pişman oldum bugüne kadar okumadigima ALLAH razı olsun sizden

 3. Bana diyecek bir şeyiniz varmı tavsiye dua falan ya ben uyurken sonra biri uyandırdığında çok öfkeleniyorum hatta küfür bile ediyorum ??

 4. Bende geceleri sıkıntı yasiyorum uyumakta . İçim hep urperiyor sanki her akşam olduğunda içimi korku kaplıyor her duayi okuyorum ama gereksiz bir korku icimde

 5. cok sık uykusuzluk yasiyorum gozlermi kapattgm an bilinc altim ele geciriliyor ve hep kotu seyler dusunup bazi kelimeleri sesli soyluyorum ve cok korkuyorum.

  1. Abdestli gez hep kardeşim sabah besmeleyle kalk akşam aynı şekilde ALLA’HA yakin ol dua oku en iyisi

 6. Slm cumleten bende yatmadan bildigim dua lari okuyup butun din kardeslerime hediye ediyom olmuslerimizede ins rabim kabul eder okumasam rahat etmiyom

 7. Ben gece yatarken bundan sonra aytel kürsi okumaya başladım çok rahat olucağımı düşünüyorum.Dün yatarken bi uyandım 1 saat-30dk arası uyanık kaldım.Ve ergenim diye uyku düzenim hormonlarım sayesinde bozuldu.Üstelik lavaboya gitme sıklaştı.Ya sabır çekmeyem de ne çekem :D işim zor bir dua okuyun bana Allah rızası için! ALLAH RAHATLIK VERSİN HEPİNİZE GARDAŞLARIM

  1. Korku düşüncelerden ibarettir bence korksanda karşısına çıkabilmelisin korkularının. Sen nerede olursan ol korktuğun şey hep aynı yerinde sana her hangi bir etkisi yok düşünmesende orda düşünsende orda. Yani aslında orada birşey yok bilinçaltına işliyor sadece kötü düşüncelerden uzak dur derim bana iyi geliyor olumlu düşün herşeyi

 8. Ya yatıyorum perde salanıyo bakıyom iyice salanıyo hayal degil gözle fark ediliyor yeterrr dua okudum gitmedi

  1. Kardeşim sende falak nas ayetil kursu oku o süreler onun gibi şeylerden uzak tutur yok olurlar

  2. Kardeş pencereden yel alıyordur perdeler, bu kadar korkmana gerek yok. İmanın ve itikatın tam ise gerisini boş ver.

  3. Kardeşim eger sallanan perdenin altında petek var ise onun sıcaklığında çıkan etkiden sallanır. Aklına kötü şeyler getirme icini ferah tut. Istersen peteği kapat iyice sogusun birde oyle bak

 9. Bugün islamiye sarilan bir arkadaşımla sohpete katildim rabbim ondan bin kere razı olsun onun sayesinde bende ialamiye sarilmaya koşmaktayim rabbim bizi kötülükten uzak tutsun giybet edenlerle karşı karşıya getirmesin

  1. Allahim senin bize verdiyin her seye min sukur.Cunki ozun bilirsen neyi ne zaman vermek lazimdi.Sen bizi qaldira bilmeceyimiz seyler ile sinama AMIN INSALLAH

 10. Ey yüce rabbim sen ne kadar büyüksün ki Yüceler yücesi duaların bizleri koruyor sevgili Peygamberimiz (s.a.v) sevkatinden merhameti den bizleri mahrum etme.

 11. Allahım tüm Müslüman ların yardımcısı ol her ne olursa olsun sana şükürler olsu amin ?

 12. Çok şükür sana ya rabbi bu duaları bize vahiy yoluyla bizlere uaştırdığın icin bu dua sayesinde gece rahat uyuyabiliyoorum

 13. Allahümme bismüke emütü ve ahya … allahim beni kotu seytanlardan . kotu cinlerden koru. Yatarim allah … kalkarim insallah … kalkmazsam … Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü…

 14. Allah razı olsun yazandan gece uyumadan önce başka okunacak dua var mı bunlar yeterli mi sadece yardımcı olurmusunuz??

 15. Burada bulunan herkese ve saygıdeğer hocalarıma Selamün Aleyküm…Cenab ı ALLAH dualarınızı kabul eylesin ve sizlere de çözümler versin inşallah…Nacizane bana da dua ederseniz çok mutlu olurum, ALLAH a emanet olun…

 16. ALLAH ım hepimizi n günahlarını affetsin bizi korusun
  ALLAH dan başka bir seye sığnmam ALLAH ım sen benim ve tüm günahkar ve
  tüm müslimanların günahlarını affeyele (AMİN..) BUARADA KARDEŞLERİM MÜSLİMAN KARDEŞLERİM
  ALLAH SEVİLİR KORKULMAZ ALLAH I SEVİN Kİ YANILMAYIN ALLAH SİZİ KORUYAN SİZİ VE TÜM GÜZELLİKLERİ YARATANDIR ALLAH SEVMEDİĞİ HAVANI YARATMAZ SEVMEDİGİ DOGAYI YARATMAZ BUNU BİLİN ALLAH A EMANET OLUN..

  1. Sevgi konusunda tabiki sevilir ama sevgiden fazlada korkulur allahtan nasıl korkulur kötü bir amel işlediğinde ona benzer bişey yaptığında Allah’a karşı gelmekten korkulur korkulmaması gereken biri varsa oda iblis şeytandır

 17. allah inşallah hepimizi kazadan beladan korusun herkese sağlıklı bir ömür versin allaha emanet olun☺

 18. Yatmadan önce her gün okuyorum,inşallah okumaya da devam ederim,paylaşan dan Allah razı olsun,Allah gunahlarimizi affetsin,yar ve yardımcımız olsun

 19. Allah bizi kazadan beladan korusun
  Allah bütün müslüman kardeşlerimizi ve bizim günahlarımızı Affetsin AMİN…

 20. Arkadaşlar akşamları yatamıyorum. Bir tıkırtı bile gelse kalkıyorum benim içinde dua edermisiniz ALLAH razı olsun

 21. Rabbim şuanda ellerini semaya açıp dua edenlerin aşkı na bnmde dualarımi kabul eyle şuanda yoğun bakımda yatan dayım ve bütün acil hastalara şifalar nasip eyle Allahım

 22. Rabbim sizlerden razı olsun bnde okuyorum bu gece allahım bütün kullarını korusun yarabbi m

 23. Allah cümlemizin duasını kabul eylesin inşallah herkes in gönlü iman, ilim dolu mutlu huzurlu olsun inşallah

 24. Çok güzel içim ferahlıyor.Allah razı olsun. En çok da sınav olacağı znm. Tekrardan Allah Razi Olsun…

 25. Gerçekten ferahlıyacağınıza inanırsanız olur ve Allah gece korkusundan yatamayan kişilere yardım ersin korkanlarin icindeko korkuyu alsin inşallah

 26. Kotu bir rüya gördüm 3 harflilerle ilgili geceleri aklima gelince ağlamaya başlıyorum evliyim kocamla uyumama rağmen uyurken korkuyorum duaları okudum içim ferahladi ama ne yalniz kalabiliyorum nede yalnızken uyuyabiliyorum Allah en kısa zamanda namaza başlamayı nasip etsin inşallah

 27. Aklima eski anilarim geliyordu efkarlaniyordum okuyunca gercekten icim ferahladi allah razi olsun

 28. Benimde uyumadan önce aklıma kötü şeyler geliyor ben 13 yaşındayım odam da kuşumla yatıyorum ama nedense içimde hala korku var ve ben korkudan gece geç saatlerde kalkıyorum ve zor yatıyorum yukarıdakıleri okudum ama hala korkum var başka sayfalarada bakıcam şimdi ama korkum geçicek gibi değil Allahım sen beni bütün kötülüklerden koru senden başka sığınacak kimsemiz yok lütfen ??

 29. Aklıma korkunç şeyler getirip duruyorum istemsiz kötü ruyada gördüm unutmaya çalışıyorum ama aklıma geliyo kendi odamda tek yattığım için korkuyorum rabbim yardimcim ve yardımcınız olsun şu duaları okudum icim rahatladı teşekkürler ❤

 30. YASIM 18 ALLAH RAZI OLSUN SAYENIZDE YENI SEYLER OGRENDIM ALLAHIM SIZLERI GUZEL RIZIKLARLA ODULLENDIRSIN

 31. SüphanAllah değil SubhanAllah tır. Arapçada “p” harfi yoktur. Mana ne oluyor böyle? Dikkat edin lütfen.

 32. ALLAHIM Sen bizi affeyle bize gercek dunyada cennetini nasip eyle suphesizki Sen Geri ğöğü yaratansin.

 33. Allahım sen herkezin gönlüne göre ver yarrabi senden başka sığınacak kimsemiz yok sen bizi koru yarabbim

 34. Allah’ım senin sefkatine senin gücüne ihtiyacimiz var Allah’ım….sen bizleri bu vatani düşmanların ellerine teslim etmeye fırsat verme Allah’ım…Terör lanetinden bizleri koru onlar ne canavardırki her gece yatağa yattıklarında içine ateş düşük korku sal ve başka kimsenin o mazlum masum insanların canını yakmalarına izin verme… Allah’ım

 35. Ne güzel dualar etmissiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Allah sizi sevdiklerinizle mutlu bir ömür geçirmeyi nasip etsin. Hepinize hayırlı geceler. İnşallah ettiğimiz dualar kabul olur.

 36. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz tüm günahlarımızı bağışla Allah’ım, bizleri sırat köprüsünden hızlıca geçirmeyi nasip eyle. Hayırlı güzel rüyalar görmeyi ithaf et amin.

 37. Hukum yanlizca allahindir . Rabbimizin yolunda hakiki bir müslüman olup, ülkemizi yükseltmek boynumuza borctur. Uzaktan kumanda edilen müslüman olmayalım.tarihimizi ecdadimizi cenab i allahi unutup madde alemini yasamayalim. Ölümü unutmayalım ve ölüme kadar ne yapacağımızı hangi yolu yuruyecegimizi planliyalim. Yanlış saflarda durmamaya özen gösterip önce peygamber efendimizi kılavuz edip daha sonrada ecdadimizi hatırlayarak adımlar atalım ve heryere sevgi ekelim. ıngiliz oyunlarının mason oyunlarının şeytanın oyunlarının farkında olup her bir fert olarak elimizden geleni yapalım. Bizler müslüman ,hakiki muslumanlar olmayı becerelim. Şeytanın oyunlarına gelmeyelim…lütfen gelmeyelim…sevisin..birbirinizi sevin ,birbirimizi dusman bellemeyelim.ayni zaman da da koyun musluman lar olmiyalim. Haçlı lar ve iblisler galip gelmeyecek kazanan muslumanlar olacak..lakin yapmamız gereken birşey var oda 80 milyon insanın kuranı eline alması ve okuması…ve geride kalmış eğitimimizi tamam edip ilm yolunda kos tür ma li yiz ….allah bizimle dir .

 38. Allahım sen herkesi bağışlasın sen her duayı kabul edersin bizi aynı şekilde uyutur aynı şekilde uyandır ya rabbim başka dua eden herkesin duasını kabul et ya rabbim

 39. Allahım lütfen sen tüm insanların kötü rüya görmelerini engelle. Tüm kötülüklerden sana sığınırız. Her inşana sabır ber Allahım sen büyüksün yarabbim.

 40. allahimm suann su gecenin hurmetine yarabbi oleuhtaciz ki sana donusumuz ancak sanadrr biz insan oglu ne nankoruz kii seninn guzelliklerini gormuyrzz bizlerii affeylee allahm hakkimizda iyi dusunenlere bin katini nasip eylee kotu dusunenleri de sana havale ediyruzz rabbim cikis kapisi nasip eylee…

 41. Allahım sen gören sin duyan sın verende sensin alan da sen tüm müslüman kardeslerimin günahları nı affele bizi kötü yollardan korumaya nasip eyle yüce rabbim kim bizim hakkımızda ne konusurlarsa konussun ne söyler lerse soylesin Allahım sen onlara bin katını ver aminnnn iyi düşünen lere bin kat iyilik ver kötü seyler yapanlara şeytanlik düşünen lere ayaklarına dolanmasi nasip eyle bize beh dua etmek olmaz tum kötü insanlari sana havele ediyorum sen ver cezaları nı aminnn

 42. ALLAHA çok şükürler olsun, ALLAH’tan umut kesilmez her zaman şükredin ALLAH herseyin hayırlısını versin hayırlı geceler kardeşlerim dualarınız dilekleriniz kabul olur inşALLAH selametle.

 43. Allahım sen birsin senden başka ilahi adalet yoktur sen bizi nefsimize yenik düşürme sen bizi şeytanın pis vesvesinden koru tüm müslüman kardeslerimizi herseyden koru darda olanlara sen yardım et hasta olanlara safi isminle şifa ver borçlu kardeslerimize eda elle ülkemizi ve vatanımızi bütün tehlikeden hainlikten sen koru hepimize hayırlı isler bol riziklar ihsan eyle şüphesiz sen işiten duami zi kabul edensin amin velhamdullahi rabim alemin AMIN

 44. Allah kimseyi dara sikintıya sokmasin cok korktum yatamiyorum sikintidan dua edin bana Allah rizasi icin Amin.

 45. ALLAH’im affet bizleri. Bilerek bilmyerek yaptigimizi gunahlari affet Yarabbim bizleri bagisla ??

 46. Yaşım 17 her gece bu duayı okumadan uyumuyorum, Tebareke ve Amenerrasulü de okumanızı tavsiye ederim, Allah’ım bizi kabir azabından ve cehennem ateşinden korusun.

 47. Allah tüm kullarından razı olsun. Allah bizim tek aşkımız tek sığınagimizdir ondan başka ilah yoktur. Hz. Muhammed(s.a.v) allahın kulu ve elçisidir. Yarabbim bilerek ve bilmeyerek yaptığımız tüm günahlardan sana sığınırız sen affetmeyi seversin bizide af eyle yarabbim. Tüm kötülüklerden şerlerden fitne ficirlerden yalnız ve yalnız sana sığınırız sen bizi koru yarabbim. Amim

 48. Yaşım 10 Güzel bir dua her akşam yatmadan önce okuyacağım duayı ezberledim bile uykum geldi.

 49. Allah razı olsun Allah herkesin dileklerini arzularını yerine getirsin amin. iyi geceler. ?

 50. Hocan süphanallah değil SubhanAllah dır doğrusu. Arapçada pek yok ve Allah korusun yanlış bir manaya girebilir.

 51. Allah bizi bu dualardakı gibi affetsin kimseyi kötü yola düşürmesin düşenlaride allahc.c muhafaza edip korusun Rabbim sen bizi senin koruduklarından ve razı olduğun kullardan eyle.AMİN

 52. Allah razı olsun , Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun , Unutmayın Kimse Yoksa ALLAH var…Allaha emanet olun Mümin Kardeşlerim…Bismillahirrahmanirrahim

 53. Selamın aleyküm ailem beni sevdiğim olduğu halde başka biriyle evlendirdi ve ben ona kavuşmak için hep dua ediyorum bu evlilik kaderimmiydi yoksa değiştirebilir miyim bildiğiniz dua var mı? ?

  1. Bu sizin kaderinizmiş ki bu evlilik olmuş. Size tavsiyemiz evliliğiniz ile mutlu olmayı öğrenin. Zira böyle yapmaz iseniz ilerde daha çok mutsuz olabilirsiniz.

 54. Hocam Allah razı olsun. Bu dualardan sonra içimiz rahatlıyor ve işleriniz rast gidiyor. Tekrardan teşekkürler.

 55. Allah razı olsun hocam bu duayı okudum işim hep rast gidiyor hocam Allah razı olsun hayırlı akşamlar ❤❤❤

 56. Böyle güzel ve faydalı bir siteyi kim yaptıysa yada kimler yaptıysa Allah onlardan razı olsun duaları okuduktan sonra huzurlu bir uyku uyuyorum.

 57. Çok faydali site. Namaza 2 hafta oldu başlayalı ve 2 hafta önce kapandım.O kadar yoluna girdi ki hayatım,Allah herkese nasip etsin hayırlı insanlar çıkarsın karşımıza: )

 58. Kalbimizde iman dilimizden besmele eksik olmasi her ise başlarken besmele çekip kalbimizi nurlandıralım arkadaşlar risaley i nur okuyalım.

 59. Rabbim açılan elleri boş çevirmez. Yeter ki istemesini bilelim. Tövbe edelim kötülüklere. Hayat güzel olacak o zaman Allah in izniyle. Allah ım hepimizin dualarını kabul etsin İnşallah.

 60. Sayın arkadaşlar, Selamun aleyküm namaz kılmak bitmiyor önemli olan Allah’ın dilediği gibi yaşamak. Allah kendisine şirk koşulmasını asla bağışlamıyor bir insan namaz kalsın oruç tutsun ama Allah’a şirk koşuyor sa amelleri boşa girmiştir bir insan Allah’ın haramdır helal yapsa bu insan nedir kafirdir. Haram Arapça anlamı yasak helal anlamı ise serbest birinden çıksa içki serbest dese ne olur pek i kafirdir ona kafir demeye n kafirdir. Bugün bu dünyada bizim haram hellim kim belirliyor Allah için biraz geniş düşünün Allah birçok ayeti kesimlerde buyuruyor tagutu red siz imamın sahih olmayacağını söylüyor tagutu anlamı Allah’a karşı hattını aşmış tuğla lastik anlamında Allah için le ilahe illallah anlamı araştırın selamı aleyküm.

 61. Geç oldu ama inşaallah bundan sonra herzaman namazımı kılmaya gayret göstericem allah hepinizi korusun allah razı olsun

 62. Allah Yorum atan kişilerden ve bu site için emeği geçen herkese Allah razı olsun yorumda ki dualarınız için çok sağolun kardeşlerim :)

 63. İnsan ne kadar rahatlıyor huzur buluyor Allah’ım sizden razı olsun ve bütün müminlerinde duasını kabul etsin amin amin amin inşallah

 64. Allah razı olsun Allah günahlarımızı affeder amin. Allah razı olsun insan okuyunca huzur buluyor.

 65. ALLAH'IM SEN BU GECE BÜTÜN MÜMİNLERİN DUALARINI KABUL EYLE SENDEN BAŞKA İLAH YOKTUR SEN BİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ BÜTÜN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ BÜTÜN KAZALARDAN BELALARDAN KORU BİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ DOĞRU YOLDAN AYIRMA NEFSİMİZİ ŞEYTANDAN KORU YARABBİM . "AMİN" :)

 66. Yüce rabbim bize bakmak için gözü, anlamak için akılı, araştırmak için ellerimizi eksiksiz verdiğin nimetler için sonsuz şükür.Sizde aracı olduğunuz için ALLAH (cc) sizden razı olsun.

 67. Çok teşekkür ederim arkadaşlar iyi ki varsınız. Allah razı olsun herkese Allah rahatlık versin. (amin)

 68. Çok güzel dua ve rahatlatıcı ama arkadaşlar ne olur benim için de dua okuyun yeni evliyim ve sıçrayarak uyanıyorum dua okuyorum ama yine de korkarak uyanıyorum Allah aşkına benim için de dua edin..

 69. Allah yeni günde size huzur ve sağlık verir umarım. En büyük hayalinize ulaşırsınız umarım. Sevdiğiniz insanlarla güzel vakit geçirirsiniz umarım. Hepinize iyi uykular "Allah'ım cin ve şeytan'ın şerrinden sana sığınırım." AMİN..●°•

 70. Insan okuyunca rahatlıyor Allah herkesten razI olsun, şeytanın ve kötülerin şerrinden korusun A.E.O AMİN

 71. Alıntı: hüseyin
  Sitenizde sorun var yazılar üst üste gelmiş okunmuyor.


  Değerli ziyaretçimiz, lütfen internet tarayıcınızın çerezlerini silmeyi deneyiniz. Bahsettiğiniz sorunu biz göremedik eğer bir daha karşılaştığınız taktirde lütfen bize iletin. İlginiz için teşekkür ederiz.

 72. Rabbim gördüklerimiz ve görmediklerimiz yardıma muhtaç olan tum kullarının yar ve yardımcısı olsun.

 73. "AŞK" ALLAH'a RABBİME olan AŞK "n" hayat arkadaşım eşim "M" benim iki "n" nin birleşimi "m".Benim bakışımla birbirine uygun iki insan iki can birlikte yaşam o yüzden. AŞKnM. + rep -rep ? Yorum bekliyorum…
  ALLAH Herkeze Hayırlı geceler versin dualarışığında kabul etsin. (Amin)

 74. Alıntı: yeliz naz yalcin
  Allah razı olsun dualar sayesinde huzur içinde uyuyoruz.

  Aynen bende size katılıyorum.

 75. Allah ve Resulünün selamı üzerinize olsun. Böyle güzel duaları ve hadislerle beraber Peygamber efendimizi sünnetine uymaya bizleri davet ettiğiniz için ALLAH (azze ve celle) sizleri mübarek kılsın ve sizlerden razı olsun. Dilerim cennete girmek ve efendimizi görmek herkese nasip olur. Azerbaycan xalqina salamlar…

 76. ALLAH sizden kat kat razı olsun İNŞALLAH.

  Alıntı: SALİHA ÖZTAŞ
  ALLAH RAZI OLSUN ALLAHIM HERKEZİN DUA SIN KABUL ETSIN İYİ GECELER


  AMİN ECMAİN BİL-MUKABELE

 77. Alıntı: Muhammet Yıldıray Çalış
  YÜCE RABBİM BUNLARI HERKESİN OKUMASINI NASİP EYLE AMİN.

  amin

 78. Allah razı olsun , Allah herkesin duasını Kabul Etsin herkese iyi uykular tatli rüyalar. Allah hepimizi cehennem azabından korusun, Amin .

 79. Her gece okuyup huzurla yatmamıza vesile olan dualar için Allaha binlerce kez şükürler olsun..

 80. ben bunu okuyorum ve çok daha fazlasını.

  Alıntı: hilal sivka
  Allah orazı olsun . Allah dualarımızı kabul etsin. Allah hepimize rahatlık versin, ve hayırlı rüyalar…

 81. Allah razı olsun . Allah dualarımızı kabul etsin. Allah hepimize rahatlık versin, ve hayırlı rüyalar…

 82. Allah razı olsun sizlerden bizi merak ettiğimiz konularda yardımcı oldunuz için Allaha emanet olun hayırlı geceler.

 83. Allah bütün kullarına herkese temeli sağlam ibadeti bol aşkı ateşli bir iman nasip etsin inşallah. Yüce Rabbim böyle duaları bize sunanlardan ve herkesten razı olsun. Duaları bize veren peygamberler şefaatçimiz olsun inşallah.

 84. bunlar çok güzel ama videoda dinletin. Allah hepinizden razı olsun çok teşekkür ederim.

 85. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİ RAHAT RAHAT UYUYABİLİRİM İNŞALLAH ALLAH’IN İZNİYLE…

 86. Alıntı: nebahat
  Derslerimde başarılı oldum, Allah razı olsun.


  Yazar: Aylin:hangi dua?

  Yönetici: Değerli ziyaretçimiz yukarıda dört tane duaya yer verilmiştir. Bunları değerlendirebilirsiniz. Saygılarla…

 87. Allah herkese okumayı öğrenmeyi nasip etsin siz değerli yazarlarıma binlerce kez Alah razı olsun. Ne güzeller ki bunları  bize sunuyorlar. Alah herkese okumayı ve ogretmeyi nasip etsin insallah.

 88. ALLAH razı olsun bizi aydınlattığınız için, bu güzel duaları anlamlarıyla okumamıza sebeb olduğunuz için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu