Sorularınız

Yalnızlık, Evlenememek Bir İmtihan mı?

.

Yalnızlık kader mi evlenememek imtihan mı hiç evlenemeyen bir kızın durumu nedir? Allah öyle yazdıysa biz ne yapalım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu hayatta her şey bir imtihandır. Sevinçte bir imtihandır, üzüntüde bir imtihandır. Bu nedenle sabırlı olmamız gerekmektedir. Bizi yanlış anlamayın durumunuzu küçümsemiyoruz, ancak bu hayatın daha doğrusu dünya imtihanının bir parçasıdır.

Yüce Mevla’mız, çoğu zaman anlamasak ta bizim için en çok hayırlı olacak şeyi bize nasip etmektedir. Bu zamana kadar hayırlı bir kısmet karşınıza çıkmadıysa mutlaka bunda bir hayır vardır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun, yanlızlığınıza dost olacak birini size nasip eylesin. Ancak şunu unutmayın ki bazı şeylerin yokluğu varlığından daha hayırlıdır. Bizler ise neyin bizim için hayırlı olduğunu veya olmadığını bilemeyiz, bunu ancak Yüce Mevla’mız bilmektedir. Şunu da sakın unutmayın Yüce Mevla’mız adalet sahibidir ve hiç bir kulunun çektiği sıkıntıyı karşılıksız bırakmamaktadır. Çektiğiniz en ufak sıkıntı dahi size fazlasıyla hayır olarak geri dönecektir. Mevla yar ve yardımcınız olsun.

Yalnızlık Canıma Tak Etti

Hocam ahirette daha fazlasını istemiyorum günah belki ama burada psikolojim bitti çöktü iyice ne yaptıysam evlenemedim ve delirmek üzereyim gece gündüz dua ettim yok karşıma hiç bir şey çıkmadı ruh sağlığım bozuldu vallahi hocam o kadar karşıma ahlaksız teklifler eden kişiler çıktı yinede dönüp bakmadım Allah hayırlı eş versin ben harama bakarak Allah’ın mukafatını kaybetmeyim diye ama bakıyorum ki ne yaparsam yapayım bu dünyada evlilik nasibim asla yok sabredersem ahirette alırım mümkün değil sabredemem artık kendimi dövmeye başladım durup dururken kafamı vurup duruyorum Allah’a yalvarsam da sonuç bomboş hiç mi acımıyor benim halime bu kulum çok kotu durumda artık vereyim istediğini demiyor imtihanın bu katlan yada katlanma nasıl isine gelirse bu anlama gelir hocam sabrım tamamen tükendi çünkü kullanmadığım ilaç kalmadı 7 24 ağlamaktan delirdim artık çok mu zordu ya çok mu zordu hayırlı bir yuva vermek.

Cevap: Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Ancak şunu kesinlikle unutmayın ki dünya hayatı bir imtihandır. Belli ki Yüce Mevla’mız şu anda sizi imtihan ediyor. Ancak Mevla’mızın rahmetinden umut kesmek yanlış olacaktır. Zira yarın ne olacağını ancak Yüce Mevla’mız bilmektedir. Siz doğruluktan ayrılmayın. Yüce Mevla’mız sizin bu durumunuzun karşılığını mutlaka verecektir. Örneğin Hazreti Meryem’i düşünün özel durumundan dolayı hiç evlenemedi veya Bedüüzzaman hazretlerini düşünün özel durumundan dolayı Mevla’sının rızası için uğraşırken dünya hayatında istediği halde evlenemedi. Şüphe yok ki biz görsekte veya göremesekte her şeyde bir hayır vardır. Yüce Mevla’mız size de, bize de bu hayırları görebilmeyi nasip eylesin.

 

Etiketler
.

46 Yorum

  1. bende evlenemedim ne yaptıysam karşıma maddiyat geldi olmadı olmadı şimdi küçük bir evim var birde arabam kendime ait işyerimide ALLAHım kısmet ederse seneye acıyorum şimdide ben kimseyi istemiyorum yaş 30 oldu şimdi namazıma niyazıma yönelecegim sokak hayvanlarına yardım etmeye calısıyorum sırf bu yüzden bile çok kız anaları tarafından alay konusu olmustum bu dünyada olmadı ama ahirette en güzeli olucak inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı