İsimlerSorularınız

Yağmur ve Melek İsimlerini Çocuklarıma Verebilir miyim?

Merhaba benim ikiz kızlarım olacak yağmur ve melek ismini koymak istiyorum. Yağmuru bu hadisten ”yağmur sesi ve bebek sesi Allah’ı hatırlatır” ve yağmur yağarken edilen dualar kabul olduğu için istedim. Melek isminede ağır gelir diyorlar. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle şu bilgiye yer verelim. İslam dininde şu isim çocuğa ağır gelir diye bir konu bulunmamaktadır. Bununla birlikte ”yağmur sesi ve bebek sesi Allah’ı hatırlatır” konusunda ki hadis i şerife ulaşamadık. Ancak şu da var ki bu seslerim Mevla’mızı hatırlattığı da bir hakikattir.

Yağmur ismi çok güzel bir isimdir ve rahmeti ifade etmektedir. Melek ismi ise saflığı temizliği ifade etmektedir. Bu nedenle ikizlerinize Yağmur ve Melek isimlerini verebilirsiniz. Yüce Mevla’mız çocuklarınızı hayırlı kullar, hayırlı evlatlar eylesin inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu