NamazSorularınız

Vitir Namazının Üçüncü Rekatında Kunut Duası Okunduğu Yanlış mıdır?

Üçüncü rekatta tekbir alınıp kunut duası okunuyor. Bana bunun yanlış olduğu söylendi. Doğru mudur?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bu tür konularda her gün o kadar soru alıyoruz ki bu kadar soru gelmesine bizde şaşırıyoruz. Zira örneğin sorunuzda da olduğu gibi vitir namazının üçüncü rekatında kunut duası okunması hakkında İslam dininde hiç bir ihtilaf yoktur. Dolayısı ile vitir namazının üçüncü rekatında kunut duası okunmalıdır.

Ancak bir ihtimal size bunu söyleyen bir Şafi olabilir. Özetle, Hanefi mezhebine tabi iseniz vitir namazının üçüncü rekatında kunut duasını okumalısınız. Ancak Şafi mezhebine tabi iseniz okumamalısınız. Sitemizde yer alan Vitir Namazı Nasıl Kılınır? başlıklı konuda her iki mezhebe göre vitir namazının nasıl kılınacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Bu sayfayı ziyaret ederek aradığınız soruların cevabına ulaşabilirsiniz. Yüce Mevla’mız kıldığınız ve kılacağınız namazlarınızı kabul eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu