DuaHaber

Vesveselerden Kurtulmak İçin Hangi Sureler Okunur?    

Vesvese nedir? İnsanlığın ilk kurulduğu yıllardan günümüze kadar uzanan ruhsal bir hastalığın adıdır vesvese. Bu hastalığa genel olarak insanların ruh halleri ve kuruntuları neden olur. Sürekli olarak bir şeyleri kafaya takmak, korku gibi ruhsal iniş ve çıkışlar ruhunuzda vesveselere neden olur. Bu vesveseler de evrene negatif bir elektrik yaymanıza sebebiyet verir. Bu rahatsızlığı içinde büyüten yine biz insanlarız. Çünkü vesveselerinize önem verdikçe büyür ve hayatınızı çekilmez bir hale sokar.

Bu hastalığın tek şifası vardır, oda dualardan geçer. İnanan insanlar bu tarz durumları yaşadıkları anda ilk olarak okunması gereken duaları bilir ve onlara sığınır. Bu tarz olumsuz durumlardan insanları en çok ayetel kürsi ve felak suresi korur. Bu iki duanın insanlar üzerinde ki koruyucu etkisi ve insan ruhunu rahatlatması inkar edilemez bir gerçektir. Belayı, negatifliği, tüm olumsuz olan şeyleri sizden uzak kılacaktır. Sizde bu sayede daha huzurlu ve vesveseden uzak bir hayat süreceksiniz. Birde insanlara en çok vesvese veren şeylerin başında üç harfliler gelir. Yani cinler… Bu üç harflilerin şerrinden ve size vesvese vermesinden korunmak için de bu dualara sığınmalısınız. Hayatınız da ne kadar çok okursanız, o kadar çok içsel huzura kavuşacaksınız.

duha suresi de diğer iki suremiz gibi insanların ruhsal yapısını tedavi için kullanılan güzel bir duamızdır. Şöyle buyrulur ki; Duha suresini sürekli olarak okuyan kişi, ruhsal rahatsızlıklarının hepsine çözüm bulacaktır ve kısa surede eski sağlığına kavuşabilecektir.

Gördüğünüz gibi vesvese ve benzeri ruhsal hastalıkların en önemli ilacı dualardır. Sadece Tıbbı destekle bunları atlatmaya çalışmak, sizleri ilaçlara bağımlı bir konuma getirir. Tıbbı desteğin yanında dualara da sığınarak kısa sürede bu rahatsızlıkların üstesinden gelebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu