Sorularınız

Uzun Süredir Aynı Duayı Ediyorum Hayırlı Bir İş Hayırlı Bir Eş İstiyorum

Hayırlı çalışmalar; Hocam ben 32 yaşlarındayım. Şimdiye kadar tam 5 defa memurluğun kapısından döndüm hep mülakatlarda elendim. İş konusunda büyük kısmetsizlik var bende şans demiyorum. Aynı şekilde sınavlarda da bir iki puanla memurluğu kaçırdığım oldu. Bunun dışında şimdiye kadar hiç bir kız ile tanışıp evlilik yolunda bir arkadaşlık kuramadım. Ben dış görünüş olarak da çok iyi birisi değilim. Son üç yıldır duaya öyle bir sarıldım ki hep aynı duaları eder dururum.

Rabbimden hayırlı bir eş ve iş isterim bıkmadan usanmadan. Bu dünyanın bir imtihan olduğunu biliyorum ve belki ben bu yolda imtihan oluyorum. Ben evlilik çağına geldim bazen bazı kişileri beğenirim ama doğru düzgün işim yok evlenince ayrı oturacak evim de yok. Ben namazımı kılarım, oruçlarımı aksatmam, haram yemem, inancım yerimde sürekli dua ederim ama bir türlü iş veya evlilik yolunda yüzüm gülmüş değil.

Çevreme baktığımda ne kadar namaz kılmayan birisi varsa fiziği yerinde bir aile yuvası kurmuş ve iş güç sahibi olmuş. Ben onları kıskanmıyorum o kadar dua ediyorum sadece hayırlısını istiyorum o kadar. Para, mülk arabalar falan istemiyorum. Geçmişime baktığımda inanın kötü bir şey yaptığım da yok. Kendimi bildim bileli namaz kılıyorum. Acaba ben dualarda hayırlısını isteyerek biraz kolaya mı kaçıyorum. Artık yolda, arabada hemen hemen her yerde dua eder dururum. Ağzımdan dua düşmez oldu. Hocam çok korkuyorum dualarım bu dünyada kabul olmuyor sanki. Ama Allah inancım çok sağlam. Hocam iç sıkıntısından ve sabırsızlıktan nasıl kurtulabilirim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Anladığımız kadarı ile siz zaten yapılması gereken şeyleri yapıyorsunuz. Belli ki bir imtihan içerisindesiniz. Tuttuğunuz bu yolda devam edin inşaallah bu çıkmış olduğunuz yokuşun birde inişi olacaktır. Unutmayın ki yokuş ne kadar uzun olursa inişinizde o kadar uzun olacaktır. Yüce Mevla’mız inşaallah çekmiş olduğunuz meşakkatlerin karşılığını verecektir. Zira yüce Mevla’mız hiç bir kulunun emeğini boşa çıkarmayacaktır. Duayı ve sabrı elden bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu