Sorularınız

Uyuşturucudan Ölen Yakınıma Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Yaklaşık 6 ay önce halamın  oğlu vefat etti 21 yaşındaydı ve doğum günlerimiz ismimiz bile aynıydı . Ama evliydi bir kızı vardı  uyuşturucu bağımlısıydı yüksek doz dan onu kaybettik  ben ona nasıl bir yardımda buluna bilirim yardımcı olabilir misiniz?

Hazreti Peygamber (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmaktadır:

“Ölülerinize Yâsîn okuyunuz.” [Ebu Davud, Cenâiz 20; İbn Mâce, Cenâiz 4; Eyyüp Beyhan, Yüce Kitabımız Kurân-ı Kerîm’i Tanıyalım, Semerkand Yayınları, İstanbul 2009, s. 50].

Ölen kimse için dua etmeli ve Yüce Mevla’mızdan affını istemelisiniz. Biliyorsanız Kuran ı Kerim okuyarak ruhuna hediye edebilirsiniz.

Affedilip edilmeyeceğini ancak ve ancak Yüce Mevla’mız bilebilir. Bize düşen ise sadece hüsnü zan içerisinde olmak ve Yüce Mevla’mız katında affedilebilmesi için samimiyetle dua etmektir. Unutmamalıyız ki bir Müslüman Yüce Mevla’mıza şirk koşarak ölmediği sürece yani Müslüman olarak öldüğü sürece affı mümkündür. Bununla birlikte yapılması gereken önemli bir konuda ölen kimsenin geride kalan ailesine imkan nispetinde maddi ve manevi destek olmaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu