Sorularınız

Üvey Baba Mahrem midir?

Benim annem babam boşanmışlar. Annem ikinci evliliğini yaptı ben babamla yaşıyorum çünkü velayetim babamda. Hocam annemin şu an ki eşi benim mahremim midir yoksa bana namahrem midir? Şimdiden sağ olun hocam Allah razı olsun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, üvey bana ve üvey anne mahremdir. Ancak genç bir kız olarak ve öz babanız ile bilikte yaşayan bir genç kız olarak üvey babanızın yanına gittiğiniz zaman tesettürünüze dikkat etmenizde fayda var. Tabi bu konuda aklınıza şöyle bir şey gelebilir. Madem üvey babam benim için mahremdir neden namahremmiş gibi hareket edeyim. Çünkü zamanımızda yaşayan pek çok babanın maalesef dini bilgileri zayıf. Üvey babalar üvey kızları ile öz kızlarının aynı olduğunu anlamamaktadırlar. Bu nedenle bilerek veya bilmeyerek hataya düşmektedirler.  Bu nedenlerle dikkatli olmakta fayda vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu