Namaz

Üniversite Okuyorum ve Derslerim Çok Kötü, Namaza Başlayamıyorum Ne Yapmalıyım?

Hocam üniversite okuyorum ve derslerim çok kötü durumda bundan ziyade namaza bir türlü başlayamıyorum bir iki kılıyorum sonra yine bırakıyorum. Hayatımdan yaptığım işlerde hiç keyfim yok her şey boş geliyor ailem bana güveniyor ama ben onların güvenine karşılık vereceğimi düşünmüyorum ne yapmam gerektiğini biliyorum ama yapmıyorum hocam beni engelleyen ne bilmiyorum kendime nasıl gelebilirim hocam nasıl ayaklanabilirim görüşlerinize ihtiyacım var.

Değerli ziyaretçimiz, özellikle yaşadığımız bu zamanda ve özellikle sizin yaşlarınızda hayat gerçekten zor olabiliyor. Hayatımız ve inancımız hakkında yapmanız gerekenler arasında kalabiliyor bazen ikisinde de başarısız olabiliyoruz. Bu noktada en önemli olan ise bunun farkında olmaktır. Anladığımız kadarı ile siz bu durumun gerçek anlamda farkındasınız ve bir yol arayışı içerisindesiniz. İşte bu arayış Yüce Mevla’mızın size verdiği en güzel nimetlerinden biridir. Bu noktada karamsarlığa düşmemelisiniz.

Aile hayat ve inanç gerçekten önemlidir. Ancak ailenize iyi görünmeye, hayatınıza iyi bir yön vermeye veya inancınızı iyi yaşamaya çalışmamalısınız. Bu üç önemli unsuru sadece kendiniz için önemli olduğunu bilerek kendiniz için yapmalısınız. Okulda başarılı olmanızın ailenize, hayatınızda başarılı olmanızın çevrenize veya inancınızı iyi yaşamanızın Yüce Mevla’mıza bir faydası yoktur. Bunların hepsi sizin içindir. Yüce Mevla’mız biz kullarından kulluk beklemektedir. Ancak bunu bizler için biz biz olabilmemiz için istemektedir. Zira kul namazını kıldığı taktirde kul olmanın hakkını vermektedir ve bir kul olarak kul gibi yaşamaya başlamaktadır. Bu ise kulu olduğu yere kulluğuna götürmektedir. Kul böylece kendini bulur, aradığı huzura kavuşur ve bulduğu huzurla hayatında başarılı olur.

İçinizdeki İyilik Okul, Aile ve Namazlarınız İçin Önemlidir

Bunları yaptığınız taktirde zaten okulunuzda, hayatınızda ve inancınızda başarılı olursunuz. Hal böyle olunca ailenizin, çevrenizde ki insanların ve en önemlisi Yüce Mevla’mızın rızasını kazanmış olursunuz. Sizi şu anda bulunduğunuz durumdan dolayı rahatsız eden konu içinizdeki iyilik ve içinizdeki doğruyu yanlıştan ayıran özelliğinizdir.

İçinizde olan ve Yüce Mevla’mızın size vermiş olduğu bu iyiliğe sımsıkı sarılın. Bunun yaptığınız taktirde şu anda şikayet ettiğiniz bütün konular düzelecektir. Ancak tabi ki bu bir anda olabilecek bir şey değildir. Ciddi bir kararlılık göstermelisiniz ve en önemlisi namazlarınıza sabırla devam etmelisiniz. Unutmayın bizim buradaki sözlerimiz sadece bir tavsiyeden ibarettir. Bu konuyu asıl çözecek olan ve hoşnut olmadığınız bu durumdan sizi istediğiniz noktaya getirecek olanyine sizsiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. İyi günler, benim bir dileğim var ve bunu neredeyse 1 yıldır istiyorum her türlü dilek duasını neredeyse okudum hergün kaç defa dua ediyorum gerçekten çok istiyorum ve içinde hiçbi kötülük bulundurmayan bir dua benim için ya da ailem için hayırsız hiçbirşey yok gerçekten çok istiyorum o duam kabul olmazsa sanki hayat devam etmez gibi geliyor. Kabul olması için ne yapmalıyım gerçekten çok önemli.

    1. Sadece şunu kesin olarak bilmelisiniz. Eğer Yüce Mevla’mız duanızı kabul etmezse isteğiniz sizin için hayırlı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu