İslam Alimi

Tüm Duaları Toplayan Dua

 Tüm Duaları Toplaya DuaBu dua Peygamber Efendimizin Hazreti Ebu Bekir’in kızına Tüm Duaları Toplayan Dua olarak öğrettiği bir duadır. Bu duayı okuyan bir Müslüman sanki birçok dua etmiş gibi birçok konuda amacına ulaşacaktır. Allah’ın izni ile. Şimdi bahsi geçen rivayeti ve duayı nakledelim.

Tüm Duaları Toplaya Dua

Peygamber Efendimiz Şöyle buyurmuştur. “Ey Ebu Bekrin kızı! Sana diğer duaları da içinde toplayan duaları söyleyeyim mi? Şöyle dua et:

Arapça Okunuşu: “Allâhumme inni eselüke minel hayri kullihi âcilihi ve êcilihi mâ alimtu minhu ve mâ lem ealem Allâhumme inni eselükel cennete ve mâ karrabe ileyhâ min kavlin ve amelin Allâhumme inni eselüke mimmâ seeleke rasûlüke ve eûzubike mimmesteâze bike minhu rasûleke Allâhumme mâ kadayte li fecal âkıbetehû ruşdâ”

Türkçe Manası: “Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum. Ey Rabbim Resulünün senden istediğini istiyorum, Resulünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. Allah’ım benim için kaza ettiğin şeyin akıbetini doğru yola ulaştır.” (İbn Mâce, Duâ, 4.)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ