İsimler

Tuana İsminin Anlamı Nedir? Tuana Ne Demek?

Tuana ismi günümüzde sıklıkla çocuklarımıza koyduğumuz isimlerden biridir. Bu ismin kullanılmakta ki en büyük nedenlerinden biri ise taşıdığı anlamlarının oldukça güzel ve hoş olmasıdır.

Tuana Hakkında Detaylı bilgi

Tuana isminin güzel anlamlarını öğrenip doğacak olan kız veya erkek çocuklarına bu isimi koymayı düşünenler doğru adresteler. Şimdide bu güzel isimin güzel anlamlarını sıralayalım…

  • Ay ışığı,
  • Kadın hükümdar,
  • Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası,

Tuana ismi, eski kavimlerde kadın hükümdarlar için kullanılmakta olan bir sözcüktür. Yada hükümdarların hanımları da Tuana ismiyle anılmaktadır. Bunun yanı sıra Tuana isminin bir diğer manası cennet bahçelerine düşen yağmur olarak söylenmektedir. Aynı zamanda günümüz çağında tuana isimi hem erkek hemde kız çocuklarına verilebilmektedir.

Tuana İsminin Anlamı Kuranda Geçiyor mu?

Halk arasında bilinen isimlerden bir olan Tuana “Cennete düşen ilk yağmur damlası” olarak bilinmektedir. Tuana isimi Kuranda geçmemektedir ama güzel anlamları olması nedeniyle günümüzde oldukça kullanılmaktadır ve dini açıdan konulmasında hiç bir sorun bulunmamaktadır. Eğer bu konu sizin için faydalı olduysa Kuranda geçen kadın isimleri başlıklı yazıyıda okuyabilirsiniz.

Muhammed Raşid Akbay

Sözlük konusunda araştırmalar yaparak sizlere bilgiler vermekteyim. Bunların çoğu ise isim anlamlarından oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu