Akaid

Teyzem Fal Bakıyor Onu Ziyaret Etmem Doğru Olur mu?

Merhaba teyzem senelerdir fal bakıyor. Sayısız müşterisi var artık kalbide kör bence ama akrabam onu ziyaret etmem doğru olurmu? Yada evime davet etmem doğru mu?

Değerli ziyaretçimiz, devamlı ve hatta tabiri caizse bir iş gibi fal bakmak büyük günahlardan biridir. İtikadi açıdan çok tehlikelidir. Zira gaybı ancak Yüce Mevla’mız bilmektedir.

“De ki: ‘Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah’tan başka bilen yoktur.”

(Neml, 27/65)

Fal bakan kimse gerçek olmayan bilgilerle insanları kandırmaktadırlar. Bununla birlikte fal bakan kimse kendi günaha girdiği gibi fal baktığı insanların da günaha girmesine vesile olmaktadır. Tabi ki fal baktırmakta büyük bir günahtır. Ancak fal bakmak baktırmaktanda daha büyük bir günahtır.

Özetle, akrabanız olması hasebiyle akrabalık ilişkilerinizi koparmanız doğru olmaz. Hatta size düşen akrabanızı bu konuda uyarmanızdır. Ancak bu konuda ısrar ediyor ise akrabalık ilişkilerini koparmadan mesafeli durulmalıdır. Bununla birlikte o kişinin fal baktığı zamanlarda yanında durulmamalıdır. Yüce Mevla’mız teyzenize doğruyu görebilmeyi nasip eylesin. Sizde onun için dua etmeyi ihmal etmemelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu