Kadın

Tesettüre Girdim Ama Taşıyamıyorum Ne Yapmalıyım?

Tesettüre girdim ama taşıyamıyorum, mutlu olamıyorum dinden soğuyorum. Ne yapabilirim? Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevap: Tesettüre Girdim Ama Taşıyamıyorum Ne Tavsiye Edersiniz?

Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde Tesettür demek Müslüman kadının yaratılışlarına uygun olarak giyinmesi demektir. Sağlıklı ve de doğru düşünebilen bir kadının kapalı iken çok daha huzurlu olması gerekmektedir. Eğer sizde bu durumun aksi oluyorsa başka bir sorun vardır.

Öncelikle etrafınızdaki insanlara dikkat ediniz. Etrafınızda tesettürlü bayanlar az ise bundan kötü etkilebilirsiniz. Dindar olan bayanların sohbet meclislerine katılmalısınız. Dini Sohbetler ve edineceğiniz arkadaşlar size mutlaka manevi kuvvet verecektir.

Geçici olan dünya hevesleriniz den kendinizi temizlemeye çalışın. Yüce Mevla’mızın bizi kendisine kulluk yapmamız için gönderdiğini unutmayalım. Bunu sürekli kendinize hatırlatmalısınız.

Tesettüre Giren Kadınla Şeytan Uğraşır mı?

Tesettüre örtüye giren bir bayanla şeytan mutlaka çokça uğraşacaktır. Şeytanın vesveselerine kulak vermemelisiniz. O sizi iyi yoldan ayırmak için elinden geleni yapmaktadır. Örneğin Şeytan insanoğluna son nefesini verecekken kişi ölüm sıkıntısında iken insana yaklaşır ve şöyle der “inkar et şu sıkıntıdan kurtulacaksın”. Bunu yaparak insanoğlunun imansız bir şekilde ruhunu vermesini ister. Aslında kişi inkar ettiğinde o sıkıntısından kurtulmayacaktır. Aksine ebedi olan bir sıkıntının içine düşecektir. Sığınmış olduğu şeytanla beraberce ebedi cehenneme girecektir.

“Nasıl yaşıyorsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz”.

(Mirkât, 1/332)

Bu hadisten anladığımız şudur ki şeytan kişinin son nefesinde o hain planını yapabilmek için hayatta iken de buna zemin hazırlıyor. Ve size diyor ki, “çıkart şu başındaki örtüyü bak bakim nasılda güzel rahatlayacaksın, bu üstündeki sıkıntı bitecek”.

Aynen son nefeste kişinin imanı almak için söylediği söz gibi insanoğlunu kandırmaya çalışacak bu durumdan kurtulmak için şeytanın vesveselerinden Yüce Mevla’mıza sığının iyi yolda olduğunuzu unutmayın ve bolca istiğfar getirin. Şunu da unutmayın ki kişinin Sığınağı şeytan olursa akıbeti de hiçbir zaman iyi olmaz. an iyi olmaz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu