İslam Alimi

Tesettüre Girdim Ama Kaldıramıyorum Ne Yapmalıyım?

Tesettüre girdim ama kaldıramıyorum mutlu olamıyorum dinden soğuyorum. Ne yapabilirim? Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz; İslam dinimize göre Tesettür demek kadınların yaratılışlarına uygun olan bir giyinme şeklidir. Sağlıklı ve de doğru düşünebilen bir kadının kapalı iken çok daha huzurlu olması gerekmektedir. Eğer kadında bu durumun aksi oluyorsa yani mutsuz ve huzursuz oluyorsanız başka bir sorun vardır.

Öncelikle etrafınızdaki insanlara dikkat edin. Etrafınızda tesettürlü ya da şuurlu bayanlar yoksa tesettürsüz kadınlardan kötü etkileniyorsunuz demektir. Size önerimiz dindar olan bayanların sohbet meclislerine katılın. Katılacağınız Sohbetler ve edineceğiniz dindar arkadaşlar size mutlaka manevi kuvvet verecektir inşallah.

Geçici olan dünya hevesleriniz den kendinizi temizleyin. Yüce Mevla’mızın bizi kendisine kulluk yapmamız için gönderdiğini unutmayalım ve bunu sürekli kendimize hatırlatalım. Tesettüre örtüye giren bir bayanla şeytan mutlaka çokça uğraşır. Şeytanın vesveselerine kulak vermeyin o biz kulları iyi yoldan ayırmak için elinden geleni yapar.

Örneğin Şeytan insanoğluna son nefesini verecekken kişi ölüm sıkıntısında iken insana yaklaşır ve şöyle der “inkar et şu sıkıntıdan kurtulacaksın”. Bunu yaparak insanoğlunun imansız bir şekilde ruhunu vermesini ister. Aslında kişi inkar ettiğinde o sıkıntısından kurtulmayacaktır aksine daha çok ve de ebedi olan bir sıkıntının içine düşecektir ve de sığınmış olduğu şeytanla beraberce ebedi cehenneme girecektir.

Özetle şeytan insanı kandırmayı yalnızca son nefeste yapmıyor. Hayatın içinde de hep bunu yapıp insanoğlunu kandırmaya çalışıyor. Hadisi şerifte şöyle buyruluyor:  “Nasıl yaşıyorsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.” (Mirkât, 1/332) Bu hadisten anladığımız şudur ki şeytan kişinin son nefesinde o hain planını yapabilmek için hayatta iken de buna zemin hazırlıyor.

Ve size diyor ki, “çıkart şu başındaki örtüyü bak bakim nasılda güzel rahatlayacaksın, bu üstündeki sıkıntı bitecek”.

Aynen son nefeste kişinin imanı almak için söylediği söz gibi insanoğlunu kandırmaya çalışacak bu durumdan kurtulmak için şeytanın vesveselerinden Yüce Mevla’mıza sığının iyi yolda olduğunuzu unutmayın ve bolca istiğfar getirin. Şunu da unutmayın ki kişinin Sığınağı şeytan olursa akıbeti de hiçbir zaman iyi olmaz. 


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ