AkaidSorularınız

Tesadüfler Sevdiğimin Kaderim Olduğu Anlamına Gelir mi?

Soru sahibi sevdiği kişi konusunda bir çok tesadüflerle karşılaşmış. Bu da akla tesadüfler sevdiğimin kaderim olduğu anlamına gelir mi? Sorusunu getirmekte. Şimdi önce ziyaretçimizin sorusuna sonrada cevabına yer verelim.

Yaşadığım Tesadüfler Sevdiğimin Kaderim Olmasından mı Kaynaklanmaktadır?

Öncelikle merhabalar, sevdiğim kızla ikimiz birbirinize çok benziyoruz. Zannedersiniz ki kardeşiz. Boyumuz bile aynı ve çok ortak yönlerimiz var.
İkimizinde annesi genç yaşta vefat etti. Benim babam Konyalı ve onun babası da eşi vefat edince Konyalı bir hanımla evlenmiş.
Onun hayatında biri vardı ve bende onu sevdiğimi söyledim. Sen benim kaderimsin, seni benim karşıma Rabbim çıkardı. Biz İnternet ortamında tanıştık, sonra bana dedi ki su akar yolunu bulur.

Ablam kıskançlığından dolayı sevdiğim kızla benim aramı bozmaya kalktı ve defalarca bu yüzden o beni engelledi. Sonra tekrar engelimi açtı. Bir akrabası var onun İnstagramda fotoğrafını beğeniyorum. Sevdiğim kızda beğendiğinde yan yana çıkıyoruz. Beğenilerde bu nasıl olur?

Bu kız gerçekten benim kaderim midir? Rabbim benim bu kızla yuvamı kuramı mı istiyor? Allah rızası için yanıtlarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Tesadüfler Sevdiğimin Kaderim Olduğu Anlamına Gelir mi? Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, yazdıklarınızdan anladığımız kadarı ile asıl sorunuz şudur. Tesadüflerin çok olması kaderim olduğu anlamına mı gelir? Bu soruya cevap verecek olursak şunları söylememiz mümkündür.

Tabi ki kader diye bir şey vardır ve her şeyiniz bir kadere bağlıdır. Kader ise yalnızca yüce Mevla’mıza bağlıdır. Gayrısının kadere etki konusunda hiç bir gücü ve etkisi yoktur. Dolayısı ile aslında ne olacağını ancak yüce Mevla’mız bilebilir. Sitemizde yer alan Kaderimizdeki Eş Bizi Bulur mu? başlıklı konuda bu bağlamda bilgilere yer verdik

Bazen Tesadüfler karşımıza Çok Sık Çıkabilir

Hayatta bazen tesadüfler peş peşe gelebilmektedir. Fakat hayatımızın belli noktalarında tesadüflerin çok olması tesadüflere vesile olan şeyin kaderimiz olduğu anlamına gelmemektedir. Eğer konuya sadece kader açısından bakar iseniz size sorumuz şu olacaktır. Sevdiğiniz kişi sizin kaderiniz ise ablanız veya başka bir neden kaderinize nasıl engel oldu ve siz artık görüşemiyorsunuz.

Dolayısı ile konuya sadece bu açıdan bakmak büyük bir yanlış olacaktır. Burada asıl demek istediğimiz insanlar bazen olmayan şeylere öyle istedikleri için bahaneler üretirler. Bunlardan biride kader konusudur. Kişi çoğu zaman bunun farkında dahi olmaz. Çünkü bunu kasıtlı olarak değil gönlünün ve nefsinin kimi zaman isem şeytanın yönlendirmesi ile yapmaktadır.

Peki, Sizin Durumunuzda Nasıl Bir Yol İzlenmelidir

Şimdi konusu sizin durumunuza gelince ise konuya şu açıdan bakmalıdır. Aslında o kızın sizin kaderiniz olup olmadığını kendiniz öğrenebilirsiniz. Bu sizin elinizde… Şöyle ki aileniz ile konuşur ve o kızı eş olarak istediğinizi söylersiniz. Onlarda kabul eder ve kaderiniz olduğunu düşündüğünüz kıza bu teklifi götürdüğünüzde olumsuz bir cevap vermez ise ne ala. Bu durumda bu kız benim kaderim diyebilirsiniz.

Ancak durum böyle olmaz ise sizin deyiminizle aslında bu kızın sizin kaderiniz değildir. Dolayısı ile sonucu öğrenir ve hayatınıza o yönde devam edebilirsiniz. Sizin bu durumunuz için en pratik çözümün bu olduğunu düşünüyoruz.

Aslında kader konusu tabi ki böyle bir iki cümle ile ifade edilebilecek bir konu değildir. Sitemizde yer alan Kaza ve Kadere İman başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz. Burada sizin durumunuzdan yola çıkarak sizin durumunuza ve sorunuza göre bir cevap vermeye çalıştık. Yüce Mevlamız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin. 

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu