GenelSorularınız

Telepati ve İstihare Hakkında Sorularımı Cevaplar mısınız?

2 tane sorum var? 1. İstihare namazından sonra illa kıbleye doğru yatmak şart mı ve istihare namazindaki duaları kağıttan okuyabilir miyiz? 2. Hocam internette telepati diye bir şey gördüm islamiyetteki rabitaya benziyordu fakat buna telepati diyorlardi. Mesela gece yatmadan kendini gevşetip sevdiği insanın yüzünü düşünüp onun gözlerinin içindeki ışığa doğru , beni sev, şunu yap bunu yap diyorlarmış bu büyü müdür? Büyü değilse böyle bir şey caiz midir?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, 1. Kıbleye yatmak şart değildir, ancak böyle yapmak daha hayırlı bir sonuç verecektir.

2. Hayır okumak doğru olmaz. Namazdan sonra bakarak okuya bilirsiniz.

3. Telepati ile rabıta konusunda benzerlik olsada asla aynı şey değildir. Bu nedenle bir Müslümanın telepati yapması caiz olmaz.

Telepati Neden Caiz Değildir?

Size telepati ile ilgili bir soru sordum Allah razı olsun sizde cevapladiniz caiz değil dediniz? Neden caiz olmadığını merak ediyorum? Büyü ile bir alakası var mı ?Yoksa başka bir şey mi var?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aslında telepatinin büyü ile bir alakası yoktur. Ancak sizinde bahsettiğiniz gibi bu yol ile bir isteğin olması beklenmektedir. Bu yol Allah inancı olmayan insanların kullandığı bir yoldur. Oysaki bir Müslüman bir isteği olduğu vakit ellerini açarak sadece Yüce Mevla’sından istemelidir. Dolayısıyla hem dinde olmayan, hemde İslam dinine ters düşen bir konu olduğundan caiz değildir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu