İslam Alimi

Tatlı Bir Huzur İle Beş Vakit Namazı Kılmanın Huşusu

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

besmele

Hamd âlemlerin Rabbine, salât ve selam şefaatçimiz, Habibimiz, önderimiz, insanların en hayırlısı tevhid ve sünnet muallimi Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e ashabına ve onun yolunda gidenlere olsun.

Senin Allah’a aşktan yana nasibin varsa yanarsın beş vakittir aşk kılanlar bilir,*yazısını üyesi olduğum bir gurupta okuyunca, gerçek aşk’ın dünyada birbirini sevenlerin aşkına ait bir aşk olmadığını, bunun ilahi bir aşk ve sevgi ile teslimiyet ile kulun, iman ederek yaptığına ve bu yanmanın bildiğimiz yanma değil, sevinç huzur ile gönlü yolunda çıkaran nefis ve şeytanın yanması şeklinde düşündüm.

Mümin olan ne zaman ezan sesini duysa, Kalbin de tatlı bir huzur ile beş vakit namazı kılmanın huşusu ile secdeye varmaya koşar, yanaklarında gülümsemeler açar huzur içinde namazını eda eder, Yüce Rahmana şükrünü dili ve kalbi ile yapar ve cümle insanlığın mutluluğu içinde duasın eder kalkar, gülümseyerek hayatına devam eder. Arkasında Kuran ve Sünnet yolunda giderken iz bırakır, tenlerde İslam’ın nur Kuran’ın gül kokan Resul’ün kokusunu hissettirmeye ve bunu âleme yaymanın peşinde yürür gider, bu aşk böylesine güzel ve karşılığında bire on, bazen yüz sevap verilen bir aşk’tır.

Bazen bakarsın, âlem zemheri soğuğundan buz tutar üşür, o ise hiç üşümez, insanları Kuran ve sünnet ile ısıtmanın peşinde koşarken hiç üşümez görürsün, vermekten korkanlar bakarlar ki o hep veriyor, verdikçe azalmıyor daha da çoğalıyor vermekten çekinen de vermeye başlar ve hakikati görürü pişmanlık gözyaşları içinde tövbe kapısına koşar. Lügatinde unutmak unutulmak yoktur, hep yakın olma vardır lügatinde, hayran kalırsın sokulursun yanına peşinde takip eder gidersin, bu aşk böylesine güzel ve karşılığında bire on, bazen yüz sevap verilen bir aşk’tır.

Gönlünde yaraları olsa bile, bakarsın o başka yaraları sarmanın peşinde iken yarasını unutmuştur, gönüller yalnızlık buhranı ile çöllere göçü yaşarken, tutar çeker kolunda gülümseme ile vuslatın vadisinde gönülleri buluşturur, Yüceler Yücesi Rahmeti, keremi… Sonsuz olan, Yüce Allahın kuluna verdiği hidayet, izan ve akıl ve şuurun karışımı olan bu güzelliğe hayran kalırsın, bir ömür sende bu güzelliği yaşamaya başlar ve yaşatmaya çalışırsın, Allah’u Ekber… Bu güzelliği yaşama ve yaşatmak dileği ile selam ve dua ile kalın kardeşlerim…

Ey kul bırak dünya denilen hevesi
Dinle Kuran sünnet ile ilahi sesi
Kul senin Kuran sünnet doğru adresin
Nefis şeytan peşinde koşarak boşa verme nefesin
Kuran Sünnet ile al âlem’de ahirette hevesin

Kuran’sız Sünnet’siz gönlü çevirme harabeye
Var nasip olursa ömürde bir defa hac için Kâbe’ye
Ömür dediğin bir ikinde gölgesinde nefes alma
Yarın ne olur bilinmez gider her nereye
Kuran Sünnet ile al âlem’de ahirette hevesin

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)

* MED_CEZİR… Beşire Öztürk ait o yazı


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ