Dua

Takıntılı İnsandan Kurtulma Duası

Takıntılı birini kendimden nasıl soğuturum ve ondan nasıl kurtulabilirim, hocam çok sıkıntı çekiyorum. Saplantılı ve Takıntılı insandan Kurtulma Duası var mıdır? Lütfen bana yardımcı olun yapabileceğim bir dua var mıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Takıntılı insan çok vesveseli bir insandır. Bu nedenle bu kişi için bir yandan üzülmelisiniz, ancak bir yandan da çok dikkatli olmalısınız. Dolayısı ile duygularınız nefretten ziyade tedbire yönelik olmalıdır.

Bu tür kişilere kesinlikle samimi davranmamalı ve gerekmedikçe konuşmamalısınız. Fakat bunu elinizden geldiğince o kişiye belli etmemelisiniz. Zira aşırı kaçıyor gözükmeniz o kişinin daha takıntılı olma ihtimalini de doğurabilmektedir.

O kişi samimi bir arkadaşınız olmasa dahi her hareketinizden bir anlam çıkarabilir. Şimdi size Kuran ı Kerimde yer alan bir ayeti kerimeyi tavsiye edeceğiz.

Dua şeklinde bu ayeti kerimeyi sık sık okumalısınız. Eğer kurtulma duasını ezberlerseniz ve o kişi yanınıza yaklaşınca okur iseniz daha etkili olacaktır. Ancak saplatılı ve takıntılı kişi dua okuduğunuzun farkında olamamalıdır. Zira bu tür kişilerin tabiri caizse rüzgardan nem kapar bir yapıları vardır. Şimdi öncelikle bu duanın Arapça metnine, sonra Türkçe okunuşunu ve daha sonra Türkçe anlamına yer vereceğiz.

Takıntılı ve Saplantılı İnsandan Kurtulma Duası Arapçası

Takıntılı-insanlardan-kurtulma-duası

Takıntılı ve Saplantılı İnsandan Kurtulma Duasının Anlamı

Bir ayeti kerime olan bu duanın meali aşağıda yer aldığı şekildedir.

– De ki: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Ey Rabbim! Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.”

(Diyanet Meali : 23.97,98)

Duayı okurken şöyle düşünmelisiniz. Şeytanlar bana karşı takıntılı olan insana benimle uğraşması için vesveseler veriyor. Rabbim o kişiyi ve beni şeytanların vesvesesinden korur ise o kişide yaptığının yanlış olduğunu görecektir. Böylece Yüce Mevla’mın izni ile benimle uğraşmayı bırakır. Bu duaya devam edin inşaallah derdinize derman olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Takıntılı İnsanı Uzaklaştırma Duası

Bu çok değerli dua Peygamber Efendimizin bir tavsiyesidir. Peygamber Efendimiz bu tavsiyesinde bu duayı akşamları 3 kere okunması gerektiğini buyurmuştur.

Takıntılı insanı Uzaklaştırma Duası

Türkçe Okunuşu: Euzu bikelimatillahittemmati min şerri maa galeka.

Türkçe Anlamı: Allah’ın (c.c) yarattığı şeylerin şerrinden Allah’ın (c.c) kusursuz kelimelerine sığınırım.

(imam Ahmed, Müsned 2/290)

Bu dua ile birlikte sitemizde yer alan Kötü İnsanları Uzaklaştırma ve Soğutma Duası başlıklı konuda ki duadan da istifade etmenizde fayda vardır.

Takıntılı İnsandan Kurtulma Duası Başlıklı Sorularınız

Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası Var mıdır?

Bir Müslümanın birinde sonsuza kadar kurtulmak istemesi yanlış bir anlam taşımaktadır. Zira sonsuza kadar demek bir anlamda o kişinin ölmesini istemektir. Derdimiz daha çok bu tür insanlardan değilde onlardan gelecek şerlerden kurtulmak olmalıdır. Bunun için ise konu içerisinde yer alan duaları okuyabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocâm birlikte yaşadığım ama bir türlü anlayamadigim kişiden ayrılmak istediğimi ve onu artık istemediğimi sevmediğimi anlatıyorum ama saplantili bir şekilde halen konuşuyor rahatsız ediyor beni bırakmayacağını söyleyerek sürekli karşıma çıkıyor evime gelip oturuyor telefonla arayıp konuşmaya çalışıyor ben ne yapacağımı bilemiyorum bana bir dua ogretin ve lütfen dua edin bana

  2. Eski kız arkadaşım ben arkadaşlığımı bitirdim ama bana hep kötülük yapıyo adımı çıkarıcak diye korkuyorum ailemle ve sevdiğimle aramı bozucak diye korkuyorum nasıl onun bana kötü şerrinden kurtulmam için ne yapmam lazım lütfen Allah rızası için yardım edin.

    1. Konuda yer alan duadan istifade edebilirsiniz. Her yaptığımızın iyi ve kötü getirileri vardır.

  3. peki sadece sanalda konusuyorsak uzaktanda okusak olurmu birde kac kez okunacak bu dua yardim edin

  4. Hocam benim esim de annesine çok takıntılı bunun için ne yapmalıyım acaba çok caresizim bu yüzden kavgalarimiz oluyor şimdiden tesekkurler

  5. Sizin aksinize ben kendim takıntılı yım eşime karşı bende bundan kurtulmak ve ona bu kadar düşkün olmak istemiyorum bunun için dua bana yeter diyorum Allah a sığınıp bu takıntıdan kurtulmak istiyorum bana yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu