Çocuk

T harfiyle başlayan güzel bir kız çocuğu ismi önerir misiniz?

Bebeğe anlamı güzel olan bir kız çocuk ismi arıyorum yardımcı olur musunuz? T harfiyle başlayan olursa sevinirim.

Tabi ki bu konuda ki seçim sizindir, bizim ki ancak acizane bir tavsiye olabilir. Bizim size tavsiyemiz Tuba ismi olacaktır. Kullanılmakta olan Tuana gibi isimler koymak yerine Tuba ismi gibi anlamı ve kaynağı bilinen bir isim şüphe yok ki daha hayırlı olacaktır. İslam dinine dayanmayan, fakat dayandığına inanılan isimler koymak yerine kız çocuğunuza Kuran ı Kerimde de Rad suresi, 29 ayetinde geçmekte olan Tuba ismini koyabilirsiniz.

Tabi bununla birlikte anlamı güzel olan başka isimlerde koyabilirsiniz. Fakat iyi araştırmalısınız, zira insan ismini bir ömür taşımaktadır. Eğer Kuran ı Kerimde geçen diğer kız çocuk isimlerini merak ediyor iseniz Kuran’da Geçen Kadın İsimleri başlıklı konuya başvurabilirsiniz.

Tuba isminin geniş anlamı için ise Tuba isminin anlamı başlıklı konuya başvurabilirsiniz. Mevla çocuğunuza hayırlı bir ömür, Rabbine ve ailesine hayırlı bir evlat eylesin. Amin

Şeffaf ve parlayan, güzel. TÜLAY
Ziyaretçi Yazar: amat,

Zeynep akbay

Sizler için İslam Alimi sitesinde sözlük ve isim anlamları konusunda konular hazırlamaktayım. Eğitim hayatım devam ediyor ve her geçen gün yeni eyler öğreniyorum.

Sorular & Yorumlar

  1. Rabbimin rahmeti ve bereketi sızın üzerinize olsun. hocam; Allah bağışlarsa 3 yasında bir kızım var, anne babaları bilirsiniz çocuk haberi alır almaz isim araştırmasına girerler:) hemen isim araştırmasına girdik. Benim aklımda ''hıra nur' ismi vardı. Lakin, eşim söylediğine göre rüyasında ak sakallı dede görmüş, kızın olacak ismini ''ada'' koyun hayırlı bir evlat olacak demiş. bu mümkün olabilir mi hocam ? Yani anlamı bile olmayan bir ismi aksakallı dede söyleye bilir mi? ben hep eşime söylüyorum tamam oldu bitti doğru söyle ak sakallı dedeyi gördün mü görmedin mi diye ama gördüm diyor.:)) bu isim uygun mudur dinimizce. Şimdiden Allah razı olsun.

    Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, ak sakallı bir dedenin Ada ismini önermesi ilginç. Ama eşinizinde yalan söylemeyeceğini düşünüyoruz. Zira yalan yere rüya anlatmak çok büyük bir günahtır. Siz eşinizide kırmayın, Ada ismi dinen sakıncalı bir isim değil bu nedenle örneğin kızınızın ismini Ada Nur yani nurlu ada anlamına gelen bu ismi vere de bilirsiniz.

  2. Alıntı: Nurten
    Nasip se bir kızım olacak. Ona güzel bi isim koymayı düşünüyoruz. 3 isim belirledik, Nisa, Derin ve kumsal sizce hangisi uygundur ?

    Tabi ki bu konudaki seçim size ait. Fakat bizim size tavsiyemiz Nisa ismi olacak. Mevla'mız çocuğunuzun bahtını güzel ve siz ailesine hayırlı bir evlat eylesin. İslam dininde kız çocuklarının önemi büyük Mevla'mız size İslam dini çerçevesinde hayırlı bir evlat yetiştirmeyi nasip eylesin.

  3. Nasip se bir kızım olacak. Ona güzel bi isim koymayı düşünüyoruz. 3 isim belirledik, Nisa, Derin ve kumsal sizce hangisi uygundur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu