Rüya

Sürekli Rüyalanmaya Bir Çözüm Var mıdır?

Sürekli rüyalanıyorum istemediğim halde dua ile yatıyorum yine rüyalanıyorum bunu engellemek için ne yapabilirim rüyalanmak istemiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konu tabi ki insanın elinde olan bir şey değildir. Yalnız bu konuda Yüce Mevla’mıza samimiyet ile dua etmelisiniz. Bununla birlikte sitemizde yer alan Yatmadan Önce Okunacak dualar başlıklı konuyu ve  Yatmadan Önce Yapılması Gereken Sünnetler ve Hazırlıklar başlılı konuyu ziyaret ediniz. Bu konuda verilen duaları okuyunuz.

Zira bu duaları okuyan bir çok kardeşimiz Yüce Mevla’mızın izni ile sıkıntılarından kurtuldular.

Sorular & Yorumlar

 1. Hocam hergün hergün rüyalanıyorum ve bunu istemiyorum bu durumuda kimseye anlatamıyorum rüyalandıktan sonra gusül almak gerektiğini biliyorum ama hergün hergün banyo yapıcak inkanım yok yardım edermisiniz lütfen hocam

 2. Benim gece yorganım açıldığında hafif ayaklarım filan üşüdüğünde sabahında hep aynı durumla karşılaşıyorum ve gusül tazelemem gerekiyor ?

 3. Selam aleyküm hocam, ben rüyamı analtmak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.sınıftaydık bir bayanın bağırma sesleri geldi,hemen pencereden baktım,bayanın sol kolu kopuk bir şekilde yerdeydi ve kopuk koluna cap batmıştı.yorumlarsanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

 4. hocam ben rüyamda bir çadır da bir kaç kişi ve hz.peygamber olduğunu söyleyen biri vardı ben hz.peygamberi hiç görmediğim için bunun şeytanın bir kandırmacası olduğunu düşünüp sinirle çadırdan çıktım eğer gerçekten hz.peygamber diyse günaha girmiş oluyor muyum? ama hz.peygamberi daha önce hiç görmedim o adamın hz.peygamber olduğunu nerden bilecektim. Allah rızası için bunu açıklar mısınız?

  1. Peygamber efendimizi rüyada görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder. Rabbim rüyanızı hayr etsin inşaallah.

  2. Kardeşim günahmidir bilemem ama rüyada şeytanin tek kiliğina giremeyeceği kişi Peygamber efendimizdir.Ne mutlu sana ki inşAllah görmüşsündür sureti nasildi rüyanda hatirliyormusun?
   Rivayetlere göre hafif uzun boylu hafif kivircik saçli beyaz tenli simsiyah gözleri ve nur yüzü varmiş.Keşke bizde görebilsek ?

  3. Kardeşim efendimiz (sav) buyuruyor ki: “Kim beni rüyasında görürse muhakkak o, Hakk’ı görmüştür. Çünkü şeytan benim suretime bürünemez.” Arada kelime hataları olabilir ama hadisi şerif bu şekilde..

 5. hocam Ben birini çok seviyorum ama o beni tanımıyor. Rabbime hayırlıysa o kişiyle evlenmemi nasip eyle yarabbi diye dua ediyorum. Her gün bu duayı ediyorum, daha sonra 1 buçuk ay önce bir rüya gördüm sevdiğim kişi karşımda oturuyor annemde yanımda yani solumda sevdiğim kızda sağımda, annem sevdiğim kişiyi görünce yerinden kalkıyor ve sağıma bir bakıyorum ki sevdiğim kız bana gülümsüyor,sonra bende ona gülümsüyorum.hocam sadece rüyamı yorumlar mısınız?yorumlamasanızda sadece rüyamın rahmani olup olmadığını söyler misiniz?soru gönder bölümünden bu soruyu sordum cevaplamadınız buradan cevaplar mısınız?

   1. Hocam rüyam rahmaniyse bu gördüğüm rüyanın tersi çıkar mı? Yoksa sadece kötü rüyaların mı tersi çıkar?

   2. Rüyanın tersi çıkar mı çıkmaz mı ancak Mevla’mız bilebilir. Rüyanın tersi çıkar ifadesi halk arasında dolaşan bir ifadeden ibarettir.

   3. hocam rüyam rahmani rüya dediniz ama ben başka bir dini siteye de sordum normal bir rüya görmüşsünüz dediler.kafam iyice karıştı yardım edin ne olur.

 6. hocam rüyamda namazdan sonra üzüntüyle Allahım duam kabul olmadı ne olur duamı kabul eyle YaRabbi diyordum.bu duamın kabulüne mi işarettir?bir çok sitede öyle yazıyor bir de size danışayım dedim.

 7. hocam gece yatmadan 100 kere zül celali vel ikram esmasını okuyan bilmek öğrenmek istediği şeyden apaçık rüyasında görülürmüş deniliyor.Yani rahmani rüya görülürmüş. bunu uygulamak caiz midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu