İslam Alimi

Sürekli Rüyalanmaya Bir Çözüm Var mıdır?

Sürekli rüyalanıyorum istemediğim halde dua ile yatıyorum yine rüyalanıyorum bunu engellemek için ne yapabilirim rüyalanmak istemiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konu tabi ki insanın elinde olan bir şey değildir. Yalnız bu konuda Yüce Mevla’mıza samimiyet ile dua etmelisiniz. Bununla birlikte sitemizde yer alan Yatmadan Önce Okunacak dualar başlıklı konuyu ve  Yatmadan Önce Yapılması Gereken Sünnetler ve Hazırlıklar başlılı konuyu ziyaret ediniz. Bu konuda verilen duaları okuyunuz.

Zira bu duaları okuyan bir çok kardeşimiz Yüce Mevla’mızın izni ile sıkıntılarından kurtuldular.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Hocam hergün hergün rüyalanıyorum ve bunu istemiyorum bu durumuda kimseye anlatamıyorum rüyalandıktan sonra gusül almak gerektiğini biliyorum ama hergün hergün banyo yapıcak inkanım yok yardım edermisiniz lütfen hocam

 2. kemal dedi ki:

  Benim gece yorganım açıldığında hafif ayaklarım filan üşüdüğünde sabahında hep aynı durumla karşılaşıyorum ve gusül tazelemem gerekiyor ?

 3. musab dedi ki:

  Selam aleyküm hocam, ben rüyamı analtmak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.sınıftaydık bir bayanın bağırma sesleri geldi,hemen pencereden baktım,bayanın sol kolu kopuk bir şekilde yerdeydi ve kopuk koluna cap batmıştı.yorumlarsanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

 4. mustafa dedi ki:

  hocam rüyalanmak istiyorum ne yapmalıyım

 5. Mustafa dedi ki:

  hocam ben rüyamda bir çadır da bir kaç kişi ve hz.peygamber olduğunu söyleyen biri vardı ben hz.peygamberi hiç görmediğim için bunun şeytanın bir kandırmacası olduğunu düşünüp sinirle çadırdan çıktım eğer gerçekten hz.peygamber diyse günaha girmiş oluyor muyum? ama hz.peygamberi daha önce hiç görmedim o adamın hz.peygamber olduğunu nerden bilecektim. Allah rızası için bunu açıklar mısınız?

  1. islamalimi dedi ki:

   Peygamber efendimizi rüyada görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder. Rabbim rüyanızı hayr etsin inşaallah.

  2. Mehmet dedi ki:

   Kardeşim günahmidir bilemem ama rüyada şeytanin tek kiliğina giremeyeceği kişi Peygamber efendimizdir.Ne mutlu sana ki inşAllah görmüşsündür sureti nasildi rüyanda hatirliyormusun?
   Rivayetlere göre hafif uzun boylu hafif kivircik saçli beyaz tenli simsiyah gözleri ve nur yüzü varmiş.Keşke bizde görebilsek ?

  3. Sefer dedi ki:

   Kardeşim efendimiz (sav) buyuruyor ki: “Kim beni rüyasında görürse muhakkak o, Hakk’ı görmüştür. Çünkü şeytan benim suretime bürünemez.” Arada kelime hataları olabilir ama hadisi şerif bu şekilde..

 6. ardauludağ dedi ki:

  hocam Ben birini çok seviyorum ama o beni tanımıyor. Rabbime hayırlıysa o kişiyle evlenmemi nasip eyle yarabbi diye dua ediyorum. Her gün bu duayı ediyorum, daha sonra 1 buçuk ay önce bir rüya gördüm sevdiğim kişi karşımda oturuyor annemde yanımda yani solumda sevdiğim kızda sağımda, annem sevdiğim kişiyi görünce yerinden kalkıyor ve sağıma bir bakıyorum ki sevdiğim kız bana gülümsüyor,sonra bende ona gülümsüyorum.hocam sadece rüyamı yorumlar mısınız?yorumlamasanızda sadece rüyamın rahmani olup olmadığını söyler misiniz?soru gönder bölümünden bu soruyu sordum cevaplamadınız buradan cevaplar mısınız?

  1. islamalimi dedi ki:

   Evet rüyanız rahmani bir rüya. İnşaallah hakkınızda hayırlısı olur.

   1. ardauludağ dedi ki:

    Hocam rüyam rahmaniyse bu gördüğüm rüyanın tersi çıkar mı? Yoksa sadece kötü rüyaların mı tersi çıkar?

    1. islamalimi dedi ki:

     Rüyanın tersi çıkar mı çıkmaz mı ancak Mevla’mız bilebilir. Rüyanın tersi çıkar ifadesi halk arasında dolaşan bir ifadeden ibarettir.

     1. ardauludağ dedi ki:

      hocam rüyam rahmani rüya dediniz ama ben başka bir dini siteye de sordum normal bir rüya görmüşsünüz dediler.kafam iyice karıştı yardım edin ne olur.

 7. kemalözyurt dedi ki:

  hocam rüyamda namazdan sonra üzüntüyle Allahım duam kabul olmadı ne olur duamı kabul eyle YaRabbi diyordum.bu duamın kabulüne mi işarettir?bir çok sitede öyle yazıyor bir de size danışayım dedim.

  1. islamalimi dedi ki:

   Bunu yüce Mevla’mız bilebilir. İnşaallah dualarınız kabul olur.

 8. kemalözyurt dedi ki:

  hocam gece yatmadan 100 kere zül celali vel ikram esmasını okuyan bilmek öğrenmek istediği şeyden apaçık rüyasında görülürmüş deniliyor.Yani rahmani rüya görülürmüş. bunu uygulamak caiz midir?

  1. islamalimi dedi ki:

   Evet caizdir.

BİR YORUM YAZ