Sorularınız

Sünnet Namazların Dışında Kılanabilecek Sünnet Namazlar Nelerdir?

Başka normal hayatta kılabileceğimiz sünnet namazlar var mı? Peygamberimizin kıldığı buna benzer başka sünnet namazlar var mı?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu arayışınız çok güzel bir şeydir. Tabi ki beş vakit namazın dışında kılınmasında hayır olan sünnet namazlar bulunmaktadır. Bunların başında Teheccüt namazı, Evvabin namazını ve Kuşluk namazını örnek olarak verebiliriz. Bu namazları mümkün olduğunca kılmakta büyük hayırlar vardır. Zira Peygamber Efendimiz bu namazları kılmıştır ve hayatıyla bu namazların kılınmasını tavsiye etmiştir. Ancak ümmetini bu namazları kılmaları konusunda zorlamamıştır. Zira böyle bir durum olsaydı ümmetin bu namazları kılmaları gerekirdi. Peygamber Efendimiz böyle davranarak hem ümmetinin bu namazları kılmak zorunda bırakmamıştır, hemde isteyen Müslümanların bu sünnet namazları kılabilmelerini sağlamıştır. Zikrettiğimiz ve zikretmediğimiz sünnet namazlara sitemizde yer alan Bütün Namaz Çeşitleri ve Kılınışları başlıklı konuda ulaşabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu