Genel

Sözlümden Ayrıldım Bana Hakkını Helal Etmiyor Vicdan Azabı Çekiyorum

Hocam merhaba. Daha 12 yaşımda net üzerinden bir ilişki yaşayamaya başladım ve birlikte olduğum kişiyi çok sevdim. Tanımıyorduk ama benim için vazgeçilmez bir insandı. Daha sonrasında bir nevi benim duygularımla oynadı. O benden üç yaş büyüktü. Bana çok kötü davrandı hatta bir dönem intihar edecek duruma geldim. Sonrasında ben yeter dedim ve soğudum aksine o bu sefer beni çok sevmeye başladı ailemle tanıştı ailemde onayladı. Ben o mutlu olsun diye sustum. Sonrasın da aile arası söz taktık sözlenirken de onu çok fazla sevmediğimi sonra üniversiteye başladım bir nevi kendimi artık adapte ettim mutsuzdum ama elimden geldiği kadar kaderime razı oldum.

Sonra gene aramız açıldı sürekli tartışıyorduk. Zar zor 1 senemiz geçti. Mutlu da oldum mutsuzda ama kendimi hep fare kapanında hissettim ona zorla duygu beslemeye çalıştım ve çok yıprandım. Sonrasında ailesiyle bize geldiler açıkçası ailesini pek sevmiyordum onlarda beni. Sonra basit bir şey yüzüne tartıştık ve ben ona tokat attım ve hiç beklemediğim adam 3 katını bana attı orda her şey bitmişti zaten. Sonra ayrılmak istedim. Ve işe başladım orada büyük bir abi vardı olanları ona anlattım ve yakın hissettiğim için farklı duygular besledim.

Ama o sürede ona ve aileme hep bittiğini söyledim şimdi o adamda sadece boşluktaki bir şeymiş onu aldatmış gibi hissettim ve çok pişmanım şu an ayrıldık ve bana hakkını helal etmedi. Ama ben dini değerlerime çok düşkün olan biriyim hakkını helal etmez ama hocam tövbe ederek bu yükü hafiflete bllir miyim her gece dua ediyorum. Hep bir vicdan azabı hocam. Bana yardım edin yeni bir sayfa açmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

Değerli ziyaretçimiz, Sözlenmek hak olduğu gibi ayrılmakta haktır. Anladığımız kadarı ile kasıtlı olarak bir şey yapmamışsınız ve anlaşmazlıklardan dolayı ayrılmışsınız. Eski sözlünüzün size hakkını helal etmiyor olması hoş bir şey değildir. Ancak siz özellikle bir şey yapmadığınızdan dolayı gönlünüz rahat olmalıdır ve hayatınıza devam etmelisiniz. Unutmayın ki internet ortamı gibi ortamlarda bir erkek ve kadının görüşmesi veya flört etmesi İslam dininde caiz değildir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhabalar ben 19 yaşındayım bana uzaktan akraba görücü geldi iyi biri gibiydi hemende sözlendik dininde bir insan ama sonradan konuşma tarzından fikirlerime saygı duyması dan kendi istediği nde diretmesinde ilerisi için mehir altınları alıp yatırım yapmak istediğini söylemesi sohbette bazen kızlardan bahsedip tepkimi ölçmesi gibi hareketleri beni çok soğuttu zaten aşık olmadım biraz ümit vardı oda yok oldu sevmiyorum artık adamı ama düğüne iki üç ay var babamla konuştuk babam millete rezil oluruz diyor ben ne yapmalıyım çok kararsızım ama mutlu değilim yardımcı olur musunuz

  2. Hocam ben nişanlandım şimdi de ayrılıyorum nişanlanmam da ayrılmam da kader mi madem hayırsızdı niye karşıma çıktı hayırlıydı niye olmadı kaderim mi?

    1. Her şey kaderdir ve sonuç itibari ile olan sizin için hayırlı olandır. Biz kulların bazı imtihanları yaşaması gerekmektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

  3. Nişanlımla aramız düzelmesi için herşeyin yoluna girmesi için hangi dualar edebilirim?

  4. Ayrılmak imtihan mı hocam nişanlımla dua ederek besmeleyle başladık hayırlısı olsun diye hiç bir sorun yokken biranda ayrılmaya kadar geldik böyle olması imtihan mı? Eğer hakkımızda evlilik varsa nasipse olur mu nasip değilse ne yaparsak olmaz mı? Teşekkürler

    1. tabi ki her şey imtihandır ve aynı zamanda nasibe bağlıdır. siz elinizden geleni yapmalısınız ancak olmuyorsa bunda bir hayır olduğunu bilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu