Sorularınız

Sövmek Karşısında Namusumuzu Nasıl Koruyacağız, Nasıl Hareket Edeceğiz?

Biriyle tartışıp itişip kakışmadan sonra ağzından küfür çıktı. Aralandıktan sonra gelip Özür dileyip bir anki sinirden farkında olmadan söylediğini söyleyip af istedi aslında tartışmanın başlamasında benimde hatalarım vardı onu affettim ama onuruma dokunduğu için ara sıra yine sinirleniyorum ne yapmalıyım ?

cevapDeğerli ziyaretçimiz eğer tartıştığınız kişi pişman olmuş ise ve sizden samimiyet ile özür dilediyse en doğrusunu yapmışsınız. Zira İslam dininde af etmek çok önemlidir. Bununla birlikte İslam dininde kin tutmak küs kalmakta yanlış şeylerdir. Sizin rahatsız olduğunuz nokta ise işitmiş olduğunuz kötü sözün aklınıza gelmesidir. Bu ise nefsinizin ve şeytanın hilesidir. Af ederek almış olduğunuz sevabı kaybetmeniz için şeytan nefsinizi de kullanarak size gurur yaptırmakta ve böylece o kişi ile tekrar aranızı bozarak aldığınız sevabı günaha çevirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle karşınızda ki kimsenin de bir insan olduğunu hatalar yapabileceğini unutmayın ve bu konu aklınıza gelince ben onu hatasına rağmen Mevla’mın rızası için affettim deyin. İnşaallah bunun çok büyük faydası olacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu