GenelSorularınız

İşitme Engelli Olmanın İmtihanı

Bu dünyada en zor imtihan engelli imtihanıdır bence Allah’ın verdiği en büyük nimet sağlıktır benim ne günahım vardı yedi yaşında işitme engelli oldum bu durumda ne yapmamız gerekir nasıl düşünmem gerekir. Allah sevdiği kuluna mı dert verir.

cevap Değerli ziyaretçimiz, şüphe yok ki engelli olmak bu dünyada ki büyük imtihanlardan biridir. Öncelikle şunu belirtelim ki yedi yaşında bu derde muzdarip olmanız sizin günahınız veya sevabınız ile alakalı değildir. Zira böyle olsa idi bütün insanlık işitme engelli olurdu. Yüce Mevla’mız bütün kullarını her kulunun ölçüsüne göre imtihan etmektedir. Bu nedenle yüce Mevla’mız şöyle buyurmaktadır.

“Allah hiçbir nefse gücünün yeteceğinden öte yük yüklemez.” (Bakara Sûresi 286)

Bu ayetten anlıyoruz ki Mevla’mız bizim gücümüz nispetinde bizi imtihan etmektedir. Dolayısı ile her insanın gücünün farklı oluşundan dolayı her insanında imtihanı farklı olmaktadır. Şu kesin bir dille belirtelim ki imtihanınız zor, fakat bu zorluk sizin inancınızı yitirmenize neden olmasın. Zira böyle olur ise yarın ahirette bu çektiğiniz imtihanın bir anlamı olmaz. Nasıl düşünmem gerekir demişsiniz. Her işte bir hayır olduğunu, dünyanın bir imtihan olduğunu, çekilen imtihan ne kadar büyük ise mükafatında o kadar büyük olacağını düşünmelisiniz.

Fakat bunları sadece kendinizi avutmak için değil bunların hakikat olduğu için düşünmelisiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Biz sizin kulağınıza şifa veremeyiz buna gücümüz yetmez. Ama şundan zerre kadar şüphemiz yok ki yüce Mevla’mız her kulunu sevdiği gibi sizi de seviyor ve bu imtihanın ecrini size sizin dahi tahmin edemeyeceğiniz derecede verecektir. Sizi yüce Mevla’mıza emanet ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu