İslam Alimi

Sıkıntılı Zamanlarda Ne Yapmak Gerekiyor ?

Hayırı günler, Hocam bazen durduk yere içime bir sıkıntı giriyor durduk yere hiç bir sorun yokken. 1 kez uyurken oldu uyuyamadım bazen okulda oluyor sanki bir şey olmuş gibi böyle zamanlarda ne yapmak gerekiyor?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu durum bir çok insanın başına gelebilmektedir. Zaman zaman insanlar anlam veremedikleri sıkıntılar çekebilmektedir. Bu tür sıkıntıların çoğu manevi boşluktan veya yeteri kadar maneviyata önem vermemekten kaynaklanmaktadır. Zira ruhumuz bağlı olduğu yaratıcısından uzak kalmakta ve özlem çekmektedir. Bu ise çoğu zaman sıkıntıya neden olabilmektedir.

Bu nedenle bu tür durumlarda “La ilahe illallah”, “Subhanallah” veya “Estağfirullah” gibi zikirleri içimizde veya kısıt bir sesle tekrarlamanın faydası olacaktır. Bunların yanı sıra Ayetel kürsi duasını okumanında çok faydası olacaktır. Böyle hallerinizi kendinize sıkıntı yapmamalısınız. Ancak kendinize şunu da sormalısınız. Yüce Mevla’m bana şah damarım kadar yakınken ben ona ne kadar yakınım. Yüce Mevla’mız sıkıntılarınızı gidersin ve yardımcınız olsun inşaallah.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ