DuaSorularınız

Sıkıntılı Zamanlarda Ne Yapmak Gerekiyor?

Hayırı günler, benim sorum sıkıntılı zamanlarda ne yapmalıyız. Bazen durduk yere içime bir sıkıntı giriyor. Bu durum genelde durduk yere hiç bir sorun yokken oluyor. Bazen uyuyamıyorum, bazen ise okulda sıkıntıdan dolayı kendimi derse veremiyorum. Böyle zamanlarda ne yapmak gerekiyor?

Sıkıntılı ve Stresli Zamanlarda Ne Yapmalıyız?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu durum bir çok insanın başına gelebilmektedir. Zaman zaman insanlar anlam veremedikleri sıkıntılar içerisine düşebilmektedir.

Bu tür sıkıntıların çoğu ise manevi boşluktan veya yeteri kadar maneviyata önem vermemekten kaynaklanmaktadır. Zira maneviyatta uzak kaldığımız durumlarda ruhumuz bağlı olduğu yaratıcısından uzak kalmakta ve özlem çekmektedir. Bu ise insan için çoğu zaman sıkıntıya neden olabilmektedir. Sıkıntıyı çeken ruh olduğundan dolayı bizler bu sıkıntılara anlam verememekteyiz.

Bu gibi durumlar için pek çok tavsiyeye ulaşabiliriz. Ancak bu konuda temek olarak yapılması gereken insanın kendini yalnızlığa düşürmemesidir. Zira bilmeliyiz ki bizi yaratan Yüce Mevla’mız bizi yoktan var etmiştir ve en önemlisi o Rahman ve Rahim’dir. Biz kullarını sevmekte ve bizler için her şeyin en iyisini istemektedir. Dolayısı ile sıkıntılı ve stresli durumlarda bizi çok seven Yüce Mevla’mıza sığınmalı ve çareyi onda aramalıyız.

Sıkıntı ve Stres İçin Okunacak Dua

Peki, bu gibi durumlarda ne yapmalı ve hangi duaları okumalıyız? Bir anlam verelim veya veremeyelim bu gibi durumlarda  “La ilahe illallah”, “Subhanallah” veya “Estağfirullah” gibi zikirleri içimizde veya kısıt bir sesle tekrarlamanın büyük faydası olacaktır.

Bunların yanı sıra Ayetel kürsi duasını okumanında çok faydası olacaktır. Böyle hallerinizi kendinize sıkıntı yapmamalısınız. Ancak kendinize şunu da sormalısınız. Yüce Mevla’m bana şah damarım kadar yakınken ben ona ne kadar yakınım. Sitemizde yer alan Sıkıntı ve Stres İçin Okunacak Dua başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

Yüce Mevla’mız sıkıntılarınızı gidersin ve yardımcınız olsun inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu