Dua

Şifa Niyetiyle Vücuda Deriye Dua Yazmak Doğrumu? Şifa Bulmak İçin Nelere Başvuralım?

Hocam şifa niyetiyle vücuda deriye dua yazmak doğrumu ? Şifa bulmak için nelere başvuralım? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Değerli ziyaretçimiz, Hasta bir insana dua okuyup hastaya üflemek yada suya okuyup hasta kişiye içirmek veya hasta kişinin kendi okuyup kendi ellerine üfleyip bedenine sürmesi caizdir.

Yalnız bir insanın bedenine herhangi bir azasına Kur’anı kerim yada başka duaların ayetlerin şifa maksadıylada olsa yazılmasının uygun olmadığı bildirilmiştir. (bk. Fetava Nur ala’d-dereb, 1/356-357)

Şifayı bulabilmek için evvela Kur’an-ı Kerim’in bizzat bizlere şifa olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Peygamber Efendimiz hadisi şerifinde, bal ve Kur’ân’ı kerimin şifa olduğunu; diğer bir hadisde ise en hayırlı devanın çarenin şifanın Kur’ânı kerim olduğunu biz ümmetine bildirmiştir.

Ayeti Kerimede şöyle bildiriliyor: “Biz, Kur’an’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır.” (İsra, 17/82)
Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “Fatiha her türlü hastalığa şifadır.” (Dârimî, Fadlu’l-Kur’ân 12)

Ancak Kur’an’ı kerimin manevî şifasından yararlanmak için kulun her şeyden evvel Kur’an’ı indiren Allah’a imanının kuvvetli olması gerekiyor ki şifasını bulsun.

Hasta olan kula şifayı verecek olanın da bizzat Allahü Teala olduğuna Kuranı kerimin ise vesile olacağına inanması gerekmektedir.

Aynı şekilde Kur’an’ı bizlere tebliğ eden Peygamberimize (sav) ve onun Kur’an’a hakkında öğrettiklerine de gerçekten inanmamız gerekir. Aksi halde kul kuranı kerimin manevî şifasından istifade edemez yardım alamaz ve şifa bulamaz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu