Sorularınız

Sevgilim Başka Biriyle Nişanlanmış Ahım Tutar mı?

Merhabalar benim size bir sorum olacak benim yaklaşık 1 yıllık bir ilişkim vardı çok seviyordum ileriyi düşünerek ilişkimizi sürdürüyorduk ancak babası öldü sonra devam ettik ama beni sevdiğine inanıyordum sonra araya yalanlar girdi ilgisizlik başladı araya mesafe koymak için ayrılma kararı aldık ama onun kendisini düzeltmesini bekleyeceğimi söyledim ona oda bekle dedi ve bitti.

Sonra duydum ki kuzeni ile nişanlanmış bana şuan evlenemem ailemi düşünüyorum gibi şeyler söylemişti bende beklerim demiştim ama ayrıldığımızın 1. ayında nişanlanmış annesinin sözünden zerre çıkmıyordu onu kıramadığı için kabul ettiğini düşünüyorum ben onun için elimden geleni yaptım sadece sevgisini istedim bunları hak etmemiştim ben canım çok acıyor ALLAH bir gün bile mutlu etmesin istiyorum gözyaşlarımın hesabını sorsun istiyorum zayıfladım stresten ben nasıl dayanacağımı bilmiyorum üstelik aynı köylüyüz haberleri geliyor hep nasıl dayanacağım ne olur yardım edin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, kendinizce haklı sebepleriniz var. Ancak karşınızda ki kimsenin gerçekten haklı sebepleri olabilir. Babasının ölümünden sonra istemesede annesini dinlemiş olabilir. Bu konunun hakikatini ancak Yüce Mevla’mız bilir. Eğer bir günahı var ise her kul gibi oda günahının karşılığını görecektir. Durumunuz çok zor olsa da size tavsiyemiz bu konuya bir kalem çekmek ve hayatınıza devam etmektir. Zira böyle yapmazsanız bu durum size huzursuzluktan başka bir şey getirmeyecektir. Unutmayın İslam dininde bir kadın ve erkeğin evlilik dışı görüşmesi caiz değildir. Yüce Mevla’mızın her yasakladığı konuda bizim için hayırlar vardır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve size hayırlı bir eş nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Hocam Merhaba Benim Çok Güzel Giden Bir ilişkim vardı herşey çok mükemmeldi nerdeyse 1. Yılınımızı doldurucaktık artık evlenicektik Ailesi de biliyordu gelinim diyorlardı bana Sana altın aldık diyorlardı Sonra Birgün Ben Artık kendi hayatimda başkasının karar vermesinden Sıkıldım Dedi ve ayrıldı 1 Hafta sonra da başkasıyla nişanlandı ben ona doğrumu diye sorduğumda Ben çok kötüyüm Kendine iyi bak lütfen dedi nişandan 2 hafta sonra bana yazdı Nişanlımın numarasını istiyormuşsun doğrumu dedi sizce ahım ondan çıkar mı hocam.

  1. Tabi kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Ancak bir kadın bir erkeğin ailesi ile beraber evine gelerek Allah’ın emri ile kendini istemedikçe itibar etmemelidir. Yüce Mevla’mız dan hayırlısını isteyin. İnşaallah hakkınızda hayırlısı olur.

 2. hocam merhaba 2 yıllık bi ilişkim vardı ailesi beni istemedi evim yok diye devlet memuru değilim diye abim babam müsade etmiyor diye ayrıldı benden 1 ayda başkasıyla niaşanlandı çok zor durumdayım öfkeme hakim olamıyorum24 saat düşünüyorum her gece ağlıyorum aklımda sürekli kötü bişeyler yapma düşünceleri var uyuyamıyorum çok kötüyüm ben onu sevdim o ailesi istemiyor diye beni bırakıp gitti ne yapmam lazım

 3. Hocam sevdiğim kız 7 aydır nişanlı ve kız bir ay sonra gidecek ben onu çok seviyorum oda beni çok seviyor ayrıca kız 15 yaşında nişanlı. Aile zorbağıyla nişanlandı onun için sıkıntılar içindeyim lütfen bana yardımcı olunız

  1. Yüce Mevla’mız her ikinizede yardımcı olsun. Bunun bir imtihan olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda tek yapabileceğiniz sabırlı olmak ve dua etmek. Zira yapacağınız başka herhangi bir şey sizi çok daha zor bir duruma sokabilir.

 4. Hocam merba . Ben biriyle konusuyordun çok iyidik bni çok sewdigin soluyordu. Güveni vermişti bna heo bna ileriye dönük knustu seni alcam sen bnim olcaksin flan diye. Bende inandım bağladım çok aşıktım. Uzman çavuştu yanıma glckti. Ve bnim yanıma gelmeden iki gün önce numarami engellemiş. Bnde başına bi iş gldi diye her yerde aradım. Ağladım meraktan oldum ailesine ulaştım ban kimse bna dönmedi. Meğer bn onu acı içinde ararken merak ederken o başkasıyla nisanlanmis. Ve bninleyken o kızın fotosunu attı ve abimin nisanlisi diye tanitmistı. Bnim duygularımla oynadı. Ciğerlerime kadar acı hissettim günlerce ağladım. Bunun hesabı onnd cikarmi ve nasıl şekilde cikar

 5. Hocam,26 yaşında bir bayanım.Çevremdekiler bir bir evlendi hatta benden çok küçük olanlar bile evlendi gitti. Bana da bir görücü bile gelmiyor,annem de bana baskı yapıyor herkes evlendi,yuvasını kurdu sen evlenemedin diye. Hocam bu baskıya dayanamıyorum, üstelik her gün bu sıkıntı var evimizde. Babam bile öyle düşünüyor. Hocam neolur acil bir akıl verin, şaşırdım çünkü ne yapacağımı…

  1. Eğer bir ailenin kızına bir kısmet çıkmıyorsa bu kesinlikle kızın şuçu değildir. Eğer bir suç varsa anne ve babada suçludur. Size tavsiyemiz anne ve babanızı bir kenara koyarak daima hayırlısını istemenizdir. Sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

   1. Hocam çevre de sürekli laf sokuyor,yaşın geçiyor sonra çocuğun da olmaz diyenlere nasıl bir cevap vermeliyiz?

   2. Her müslüman evliliğin nasip ve kısmet olduğunu bilmelidir aksini düşünmek yansızlığı göstermektedir. Çocuğu veren hisse Yüce Mevlamız dır dilerse genç birine çocuk vermez dilerse yaşlı birini çocuk verir.

 6. Hocam ben çalışıyorum ustabaşı bana eziyet ediyor yavaşsın kötüsün diye işten çıkarmak için uğraşıyor ben çalışmak istiyorum elimden geleni yapıyorum beni şikayet ediyor işten çıkarmak için bir dua var mı bu durumdan bir an önce kurtulup ferahlamak için çok çaresizim yardım edin?

  1. Unutmayın ki iş yerlerinde ki yöneticiler bazen gördükleri bir şeyden dolayı takıntılı hale gelebilmektedirler. Bu sorunu aşabilmek için normalden daha gayretli olmaya çalışlmalısınız. Ustabaşınızın rahatsız olacağı şeylerden kaçının. Bunları ustabaşınız haklı olduğu için değil işinizi kaybetmemeniz için söylüyoruz. Şu konudaki duayı okuyabilirsiniz. Kötü İnsanları Uzaklaştırma ve Soğutma Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu