DuaSorularınız

Sevdiğimin Duayla Beni Sevmesi Mümkün mü?

Öncelikle selamun aleyküm, Sorum çevremdeki herkesin sorduğu fakat cevap alamadığı bir konudan inşallah. Değerli cümlelerinizle konuma cevap bulabilrim. Ben bir kişiye gönlümü kaptırdım ve onun bu durumdan haberi yok fakat konuşmaları veya bakışları bana çok sıcak geliyor ve sanki karım olacak gibi hissediyorum. Bunun için Allah’a dua ediyorum, bana hayırlı olsun diye. Fakat başka dualarla bunun olması mümkün mü yani kaderimde yoksa dualarla onu kaderim yapabilir miyim? Cevaplarını bekliyorum, Allah’a emanet olun…

Sevdiğimin Duayla Beni Sevmesi Mümkün mü? sorusunun cevap: Aleyküm selam değerli ziyaretçimiz, öncelikle inşallah yüce Mevla’mız sevdiğiniz kişi ile evlenmeyi huzurlu ve mutlu bur aile kurmayı size nasip etsin. Bu konuda ki kader konusunun cevabı şöyledir. Dua ile kaderiniz değişmez, zira kader değişen bir şey değildir. Ancak dualarımız bizi kaderimize götürmektedir. Bu noktada siz samimiyet ile dua etmelisiniz ve uygun bir vakitte bu düşüncenizi usulünce dile getirmelisiniz. Sevdiğiniz kişinin kaderiniz olup olmadığını ancak zamanla anlaya bilirsiniz. Bu noktada yanlış olan tutum örneğin duaya gerek yok zaten kaderimse olur mantığıdır ki bu mantık İslam dininde olmayan bir yaklaşımdır.

Kul samimiyetini ve isteğini Mevla’sına iletmelidir. Yüce Mevla’mız ise kulunun isteği eğer onun için hayır ise nasip edecektir. Kader konusu derin bir konudur. Bizim bu konuda ki genel tavsiyemiz, kaderimde var ise şöyle olur veya olmaz düşüncesini bırakmaktır. Zira kaderi bilen ve tayin eden yüce Mevla’mızdır. Dolayısı ile bu konu aciz kulun haddi değildir. Kul acizliğini bilmelidir ve Rabbine isteğini belirtmelidir. Bununla birlikte şüphe etmeden bilmelidir ki Mevla’mız bütün kullarını sevmektedir ve her kuluna onun için hayırlı olacak bir kısmeti kaderinde tayin etmiştir. Kul, kulca yaşamalı ve Mevla’sının ona nasip edeceği kısmeti dua ile beklemelidir. Peki, dua bu noktada neden önemlidir. Örneğin sevdiğiniz sizin kaderiniz olabilir, fakat bu yolda önünüzde zorluklar olabilir. Eğer sevdiğiniz sizin kaderiniz ise dua ile bu zorlukları aşabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz sizin kaderiniz değil. Fakat dua ile bu imtihandan fazla zarar görmeden kurtulabilir ve daha hayırlı bir kısmete ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Sizi Mevla’ya emanet ediyoruz, inşaallah hakkınızda her şeyin hayırlısı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu