Genel

Sevdiğime Muska Yaptırmıştım O Zamandan Beri Hayatım Düzgün Gitmiyor

Hocam size bir durumu anlatmak istiyorum. 17 yaşındaydım karşıma biri çıkmıştı o dönemler bir hafta konuşmuştuk kendisiyle ve konuşmamıza son vermiştik . Bende o dönemler bir hocaya gittim ikimize bağlanmamız için muska yaptırmıştım tabi hocaya sözlü olduğumu söylemiştim cahillik işte. Şuan aklıma geldikçe nasıl yaptım böyle bir şey diye düşünüyorum ve çok pişmanım daha sonra kendisi evlendi yıllar sonra. Şuan 21 yaşındayım hayatım berbat her şey ters gidiyor hayatıma kim girse karşılıklı severek birden gidiyorlar.

Benden kendime güvenen ve hoş bir kızım kendimi çok beğeniyorum. Dış görünüşümle ilgili bir durum olmadığını düşünüyorum dershaneye gidiyordum dershaneme hiç olmadık yerde elimden kayıp gitti bir işe giremiyorum sürekli göz yaşı döküyorum hiç mutlu değilim neye adım atsam olmuyor. Şuan inanın mahcup ve utanarak soruyorum size bu soruyu sizce o muskayla ilgisi var mı? Bu yaşadıklarımın lütfen bana yardımcı olun şuan çok zor durumdayım bana bu konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. Her şey kapalı önümde adım atamıyorum hayattan soğudum iyice sürekli aynı olumsuzlukları yaşamaktan iyi günler dilerim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu gibi konularda bir hocaya giderek muska yaptırmakta sakınca yoktur. Ancak gittiğiniz hoca gerçekten ehli sünnet bir hoca ise. Bu nedenle her duyulan hocaya giderek bu tür şeylere kalkışmak çok yanlış olacaktır. Eğer gittiğiniz hoca aklı başında bir kimse ise zaten size yazdığı muska sevdiğinizin size muhabbetini arttırmaya yardımcı olacak bir duadır. Aklı başında olan bir hocanın yazmış olduğu muska sizi sevmeyen bir kimsenin sizi zorla sevmesini sağlamamaktadır. Nitekim sizde de öyle olmuş ve o kimse başka biri ile evlenmiştir. Bu durumda siz bu yaptığınızdan dolayı hayatınızın böyle kötü gittiğini düşünmeniz yanlış olacaktır. Unutmayın en güzel muska kişinin samimiyetle yaptığı duadır. Bu nedenle muska gibi konulara gerek yoktur.

Bununla birlikte evlilik ve dünyada ki sıkıntılar sadece halkın tabiri ile güzel olmayan insanların başına geldiği düşüncesi yanlıştır. Her insan gibi sizde en güzel şekilde yaratıldınız ve her kul kadar mutluluğu hak ediyorsunuz. Ancak bunu daha çok olgunlaştıkça göreceksiniz ki her işte bir hayır vardır ve bazı şeylerin hemen olmaması hemen olmasından çok daha hayırlıdır. Bunu bilen Yüce Mevla’mız sizin için en hayırlısını bildiğinden bizim hoşumuza gitmese de her şeyin hayırlısını nasip etmektedir. Size tavsiyemiz umutsuzluğa kapılmayın ve cezalandırıldığınızı düşünmeyin. Bu dünya hayatı bir imtihandır. Her işte bir hayır olduğunu bilirseniz hayır olanları görebilirsiniz. Ancak kendinizi çileli bir hayatın içerisinde düşünürseniz bu dünyada tek gördüğünüz çileden ibaret olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu