Sorularınız

Sevdiğim Kızla Evlenme Hayali Kurmak Günah mıdır?

Hocam sevdiğim bir kız var ona açıldım fakat aşkıma karşılık vermedi, ama ben onu çok seviyorum. Onunla evlenme hayali kuruyorum. O beni sevmediği halde günah mıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konunun sadece hayalde kalmasında bir sakınca yoktur. Ancak dediğimiz gibi bu bir hayal ve belli ki hayal olarak kalacak. Tabi ki yarın ne olur bilinmez ancak şu anki durum bunu göstermektedir. Bu nedenle bu konuyu kapatmanız sizin için daha hayırlı gözüküyor. Unutmayın! sevgi karşılıklı olunca ve içerisinde Mevla’rızası olunca bir anlam ifade etmektedir. Aksi taktirde size mutsuzluktan başka hiç bir şey vermeyecektir. İbadetlerinize önem verin ve kendiniz için hayırlı olanı isteyin. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin. Son olarak sorunuzun cevabı bir kimsenin sevdiği kızla evlenme hayali kurması günah değildir. Ancak bir kimsenin sevdiği kızda aynı hayale sahip değilse bu durum kurulan hayallerin yersiz olduğunu göstermektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu