Sorularınız

Sevdiğim Kızın Ailesin Beni ve Ailemi İstemiyor Ne Yapmalıyım?

S.a hocam evlilik konusunda bir sorum olacak ben 27 yaşında bekar bir erkeğim bir kızla tanıştım 6 ay kadar konuştuk ben hep rabbimden hayırlısını istedim istemeye de devam ediyorum kız çok zengin başlarda sıkıntı olacağını düşünüyordum ama kız mala mülke o kadar önem vermiyordu.

Ben aileme de söyledim Allah’ın emri ile istemeye gidecektik ama ne olduysa birden ailem beni sana vermez ailesi biraz sıkıntılıydı baştan beri söylüyordu kıza da seçim yapmasını söylemişler ya o ya biz kapımıza gelmesinler boşuna vermem demiş babası gelirlerse evde huzursuzluk olur demiş. Kızda beni seviyor bende ama ailesi yüzünden ayrıldık çünkü anne babası hakkımızı helal etmeyiz demişler kızda ailesini seçti ayrıldık ama onu unutamıyorum bir başkasıyla düşünemiyorum aklım hep onda belkide imtihanım böyledir diyorum bilmiyorum hocam ne yapcağım kısmetim nasibim o olsun diye dua ediyorum siz bi akıl veren ne yapmam gerekiyor hocam.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, sevdiğiniz kıza hak vermelisiniz, zira ailesini seçmesi çok doğal. Konuya sizin açınızdan bakacak olur isek nasip, kısmet dedikleri olay tam da budur. Bizlerin her istediği olmayabilir. Şüphesiz zor bir durumdasınız. Bu konuda ne desek sizi teselli edemeyeceğimizin farkındayız. Ancak şundan hiç bir şüpheniz olmasın ki Yüce Mevla’mızın bizin için her şeyin hayırlısını istemektedir. Bu evlilik olmuyor ise bunun nedeni mutlaka sizin hakkınızda daha hayırlı olduğu içindir. Belki şu anda bunu göremeyebilirsiniz. Ama zamanla inşaallah aslında sonuç itibari ile olanların sizin için daha hayırlı olduğunu yüce Mevla’mız size gösterecektir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. KESİNLİKLE HERŞEYDE BİR HAYR VARDIR,SENDE ALLAH A SIĞIN O YETER HERŞEYE..İNAN KARDEŞİM…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu