İslam Alimi

Sevdiğim Kız Başka Biriyle Evli Onu Düşünmem Günah mıdır?

Hocam sizinle bir konu hakkında konuşmak isterim ben hayatım boyuncu bir bayanı çok sevdim lakin onun 4 5 sene den beri tanıyorum. İlk baş onunla konuşmak istedim ama bir türlü cesaret edemedim en sonun da konuştum hemde bir kaç kez onun da sevdiği biri varmış bundan 4 5 ay önce bir sevdiği kişiyle evlendiler ama ben bir türlü unutamıyorum. Bazen öyle bir şey oluyor sanki cinnet geçireceğim gibi hemen hemen aynı sokaklar oturuyoruz yani sizden şunu öğrenmek istiyorum.

Bu konu hakkında ben onun fotoğraflarına bakıyorum hayal ediyorum daha fazla kendimi ifade edemiyorum kusura bakmayın yani şimdi o bir başkasıyla evlendi ben onu halen unutamıyorum ben günah işlemiş oluyor muyum ne yapmalıyım Saygılarımla.

Değerli ziyaretçimiz, Hem kendinize zulmediyorsunuz hemde günaha giriyorsunuz. Bahsettiğiniz kimsenin başka birinin nikahında olduğunu unutmayın. Zira hiç bir erkek bir kimsenin eşini düşünmesini dahi istemez. Nefsinizin bunu sizden istemesi gayet doğal nihayetinde nefis nefisliğini yapmaktadır. Ancak siz akıl sahibi bir Müslümansınız kendinize bunun günah olduğunu ve hayatınıza devam etmeniz gerektiğini ve en önemlisi bu iş olmadıysa sizin için hayırlı olanın bu olduğunu bilmelisiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun, unutmayın ki size bu soruyu sorduran iradenizde bu güç bulunmaktadır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Uğur dedi ki:

  Ben gamzeli bir kız sevdim oda beni sevdi ama kocası ben değil malesef başkası oldu bu ölüm değilde nedir alkolle kendimi a vutuyorum ama nereye kadar??????

 2. Çiğdem dedi ki:

  Nişanlım beni ortada bıraktı terketti hiç bir sebeb yokken yarı yolda bıraktı genç kızlık hayallerimi gururumu başıma yıktı düğünüm olacakken ayrıldım günahı nedir ve ben be yapmalıyım çok üzgün mutsuzum?

  1. islamalimi dedi ki:

   Böylesi sizin için daha hayırlı ki böyle olmuş unutmayın ki bu vesile ile yol yakınken kurtulmuşsunuz.

 3. ALPASLAN TURAN dedi ki:

  EĞER BAŞKA BİRİNİN HELALİ OLMUŞ İSE,SEVDİĞİN MAHŞERE KADAR SUS.DENİLMİYORMU??? EVET GÜNAHA GİRİYORSUN HEMDE ÇOOOK…MAHKEMEDE KONUŞMAK HARİCİNDE “ZİNA” EDENİ GÖRMÜŞSEN SENDEN BAŞKASI GÖRMEMİŞSE BİLE HESAP GÜNÜ MAHŞERE KADAR “SUS” NİÇİN Mİ_ FİTNE ÇIKMAMASI ORTALIĞI KANREVAN DÜŞMANLIK GÖTÜRMESİ DİYE… CENABU HAK EN İYİSİNİ BİLENDE YAPAN DA KENDİSİDİR MUHAKKAK..

 4. Nas dedi ki:

  Neden onların hiç bir sorun yokken bende sorunlar çıktı Allah istediği için mi oluyor?

 5. Naz dedi ki:

  Neden onların hiç bir sorun yokken bende sorunlar çıktı Allah istediği için mi oluyor?

 6. Naz dedi ki:

  İyi günler hocam
  Arkadaşlarım nişanlılıkları çok güzel geçiyor herşey yolunda sıkıntı yok herşey hazır çok mutlu geçiyor benim nişanlılık bin bir tane sorun çıktı ayrılma noktasına geldik neden herkesin ki güzel geçerken ben bu acıları yaşıyorum Allah beni sevmediği için mi imtihan mı neden böyle çok acı içindeyim ?

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce mevla’mız her şeyin hayırlısını bilmektedir. inşaallah hakkınızda her şeyin hayırlısı olur.

BİR YORUM YAZ