İslam Alimi

Sevdiğim Kız Bana mı Yoksa Başka Birine mi Nasip Olur?

selamünaleyküm hocam sevdiğim bir kız var ama o beni tanımıyor. Onun için her zaman dualar ediyorum. Hocam sorum şu;mesela sevdiğim kız bana hayırlı olsa ve başka birine de hayırlı olsa acaba ben ısrarla dua ettiğim için başka birisi de dua etmediği için acaba Allah adalet ve hikmet sahibi olduğundan ve ben çaba gösterdiğimden sevdiğim kız bana mı nasip olma ihtimali daha mı yüksek olur? ne olur cevaplayın artık çok çaresizim hiç cevaplamıyorsunuz bari bu soruyu cevaplayın.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, durum tamamen bahsettiğiniz şekilde de ise sizinde bahsettiğiniz gibi sevdiğiniz kızın size nasip olma ihtimali daha yüksek olacaktır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Elif Özgür dedi ki:

  Hocam ben birini sevdiğimi sanıyorum. Onu uzaktan tanıyorum. Onunla ve benimle ilgili Allah yolunda çok güzel hâyâller kurdum. Allah bi iznillah o hayallerin güzelliğiyle birlikte bana hayırlı olmasa dahi sevdiğimi bana nasip eder mi? (Sorarken çok utandım aslında çünkü Allah herşeyin en hayırlısını verir ve bizim için bu en güzeli olur.. Ama çok seviyorum işte hocam)

  1. islamalimi dedi ki:

   Hayırlısını isteyin sonradan pişman olursunuz.

 2. Furkan Çakır dedi ki:

  Sa hocam ben bir rüya gördüm rüyam şöyle sevdiğim kız ve abisi bunlar siyah bir şekilde karsıma çıkıyorlar abisi bam dizlerimi sıkıyor ayağa kalkamıyorum sonra sevdiğim kız gelip kurtarıyor beni ve ben bu rüyayı arka arkaya neredeyse hergun olmak şartı ile 2 veya 2bucuk ay gördüm ve en son rüyamda kızın abisi beni boğmaya çalışıyordu kız beni kurtardı abisini tavana bas aşağı astı bam yanıma geldi ve kolumu sıktı elim bıçak oldu abisinin kalbini soktum sildim kani oğlanın kalbinde ayrı oluşta sevdiği kızın fotosu vardı tam kesecektim kalbini arkamdan ufak bir kız çocuğu yaklaştı bacağıma sarıldı 2 sefer ittim sonra dondum baktım çok tatlı bir bebek yapma onu babama dedi arkamı dondum sevdiğim kızın abisi arkamda yanında sevdiği kız ve çocuğu var evlenmişler önüme baktım kızın abisi ayni şekilde bas aşağı duruyordu iki tane oldu birden ve sonra kalbini kestim ve gittin kızın abisinin göğsüne soktum elimi kalbini yerine koydum ve o gölgeler yok oldu ben sevdiğim yan yana kızın abisi ve sevdiği yan yana karşılıklı oturdu küçük kız çocuğu ile top oynadık sonra ise engelli abim var bam o yanıma geldi abim bana bir bardak su ver dedi suyu getirdim abımın yatağı yeşil bir renkte parlıyordu suyu verdim yarısını içti geri verdi adlim bardağı mutfağa koydum onu buraya koy dedi mutfakta dursun aba dedim bir anda bardak yanımıza geldi ve abim yerinden kalkıp bardağın içine küçük kızın fotoğrafını koydu fotoğrafın arkasında ise n sevdiğim kız abisi ve abisinin sevdiği kız vardı abim fotoğrafa Arapça elif yazdı sevdiğim kızın adi elif Arapça elif yazdı yatı suya attı gelirlerse bunu iç dedi TMO abi dedim geldiler itim suyu çök mutlu oldum bir an bir rüyayı kızın abisine de anlattım ama kızı söylemedim kardeşi sonuçta ayıp olur diye kapalı anlattım o da çok sevindi yani böyle bir rüyaydı 2 veya 2bucuk ay gördüm ben bunu ne yapmam gerekiyor bu ne anlam taşıyor yardımcı olun bana

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin. inşaallah hayra vesile olur.

 3. yağmur dedi ki:

  merhaba sevdiğim kişi için 4 kez istehareye yattım .4 hayırlı gördüm.fakat yıldız name ve ecdep baktırdım asla dediler. Farlık şekillerde baktılar 5 evet 10 kıyamet kopsa asla dedi.mevlama çok dua ediyorum.onun yüzünü gördüğümde onun yüzünde kendimi görüyor gibiyim. Her gören bizi kardeş veya ikiz sanıyor.dualarıma devammı edeyim.yoksa hocaların ecdep hesabına inanıp kıyamet kopsa asla sözüne inanıp sevdiğimden vsxmı geçeyim. Rica ederim cevap bekliyorum .

  1. Furkan Çakır dedi ki:

   Birakma kardesim dvm et ALLAH sevenlerle beraberdir

 4. kemalözyurt dedi ki:

  hocam nasip olma ihtimali daha yüksek olacaktır derken neyi kastettiniz?

  1. islamalimi dedi ki:

   şansınızın yükseleceğini kastettik.

 5. ahmetöztürk dedi ki:

  hocam ne yapmalıyım istihareyede yatmıştım ve sevdiğim kızın bana hayırlı olduğunu öğrendim.duaya devam mı etmeliyim?

  1. islamalimi dedi ki:

   Evet çok dua etmelisiniz ve sonuca razı olmalısınız.

 6. ahmet öztürk dedi ki:

  hocam sevdiğim kız bana hayırlıysa ALLAH nasip eder mi yoksa hayırlı olsada kabul etmeyebilir mi?

BİR YORUM YAZ