Sorularınız

Sevdiğim Kişiyi Unutamıyorum İçimde Hep Bir Umut Var

Hocam ben 6 sene birini sevdim bağlandım ve bir araya geldik sonunda ama ayrıldık. Çok basit bir nedenle ve bu altı sene içinde kavuşmaya dair içimde hep bir umut vardı. Ayrıldık ama hâlâ ilerde de bir umut var içimde yani içimdeki umut hiç bitmiyor ve hâlâ onu seviyorum birisiyle konuşsam bile kalbimdeki o kişi hala. Bir de bi rüya gördüm bana benim seni senin gibi sevmem için zaman var dedi. Umudumu kaybetmek istemiyorum ama bazı rüyalar bir şeyi işaret eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, belli ki o kişiyi sevmişsiniz. Ancak İslam dininde bir kimse ile 6 sene birinizi sevdiyseniz ve halen evlenmediyseniz bu çok büyük bir yanlışa düşmüşsünüz demektir. Bu tür durumlar pek çok günaha da kapı açmaktadır. Sonuç itibari ile şu anda ayrısınız ve içinde yer alan umudun bir faydası olacağını düşünmüyoruz. Bununla birlikte görmüş olduğunuz rüyanın ise sizin iç dünyanızın bir yanıltması olduğunu düşünüyoruz. Sonuç olarak size tavsiyemiz her ne kadar zor olsa da bu konuya bir kalem çekmeniz ve ibadetlerinize önem vermenizdir. Yüce Mevla’mızdan kendiniz için hayırlı olanı isteyiniz. Yüce Mevla’mızın rahmeti geniştir size hayırlı kapılar açacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhaba hocam birkaç yazınızı okudum ama cevaplar ve sorulan sorular beni pek tatmin etmedi açıkcası aradığımı bulamadım dersem daha mantıklı olur :)
    Benim Sorudan ziyade, çevreme rahat açılamadığım için burdan size yazmak istedim, 6 sene önce çalıştığım bi yerde daha önce hiç yaşamadığım bir şey ile karşı karşıya kaldım o zamana dek kimseye böyle bir duygu yoğunluğu, sevgi hissetmemiştim ilk defa aşık oldum sevdim çok sevdim 1 yıl gibi bir süre beraber çalıştık ama ben ona bu duygularımı söyleyemedim 1 yıl sonra işten ayrıldı kendi memleketine döndü gittikten sonra ufak bir konuşma fırsatım oldu yüz yüze değil bir arkadaş vasıtasıyla mesaj yoluyla orda açıldım ama karşılığı umduğum gibi olmadı beni güzel bir dille reddetti içime dert oldu bir kaç kez daha denedim olmadı aracı arkadaşıda fazla rahatsız etmek istemedim, başka ulaşabileceğim hiçbir yol yok bulamıyorum konuşamıyorum 6 yıldır zaman zaman aklıma gelir içim kıpır kıpır olur o anlarda hep içimi bir hüzün kaplar ama güzel bir hüzün, umut hüznü de diyebiliriz en azından ben olaya böyle bakıyorum hiç unutamıyorum unutmak istemiyorum bir başkasıyla yapayım diyorum olmuyor hatrıma hep o geliyor aynı duyguları hissedemiyorum ona ihanet ediyormuşum gibi geliyor. Bu gece de o aklıma geldiği için İnternet üzerinden araştırma yapıyordum bu konu hakkında, kendimi bu yazıyı yazarken buldum sizce ne yapabilirim içimi dökmem gerekiyordu rahatsızlık verdiysem özür dilerim hayırlı geceler

    1. Değerli ziyaretçimiz, yaşadığınız duygu insani bir duygudur. Ancak gerçek seven sevdiği ile kavuşmak isteyendir. Bununla birlikte sevgisine karşılık bulamıyor ise sevdiğine saygı duyan ve onun iyiliğini isteyendir. Klasik bir cevap olsada anlayabilene sayısız şey anlatan bir söz vardır. Her şeyde bir hayır vardır. Bir müslümana yakışan ve doğru olan konuya böyle yaklaşmaktır. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin.

  2. hoşlandığım ve konuşmaya çalıştığım kişiyle tanışmaya çalışırken aptalca durumlarda davrandım ve durum negatif sonuçlandı onu çok kirdigimin farkındayım çok pişmanım ve aklımdan çıkmıyor ne yapmam lazım lütfen

  3. Hocam kısmetimin kapalı olduğunu düşünüyorum kimle konuşuyorsam önce iyi gidiyor iş çiti ye gidince bir sorun oluyor gidiyorlar 36 yaşındayım bende yuvamı kurmak istiyorum lütfen yardımcı olun bu konuda hangi duayı okumam gerek.

  4. Herkes sevdiğiyle evlendi ben evlenemedim herkes yuvasını kurdu ben kuramadım hayırlı biri çıksın diye dua ettim olmadı Allah bana bir şey nasip etmiyor çok üzülüyorum ne yapacağım ben?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu