İslam Alimi

Sevdiğim Kişiyi Unutamıyorum İçimde Hep Bir Umut Var

Hocam ben 6 sene birini sevdim bağlandım ve bir araya geldik sonunda ama ayrıldık. Çok basit bir nedenle ve bu altı sene içinde kavuşmaya dair içimde hep bir umut vardı. Ayrıldık ama hâlâ ilerde de bir umut var içimde yani içimdeki umut hiç bitmiyor ve hâlâ onu seviyorum birisiyle konuşsam bile kalbimdeki o kişi hala. Bir de bi rüya gördüm bana benim seni senin gibi sevmem için zaman var dedi. Umudumu kaybetmek istemiyorum ama bazı rüyalar bir şeyi işaret eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, belli ki o kişiyi sevmişsiniz. Ancak İslam dininde bir kimse ile 6 sene birinizi sevdiyseniz ve halen evlenmediyseniz bu çok büyük bir yanlışa düşmüşsünüz demektir. Bu tür durumlar pek çok günaha da kapı açmaktadır. Sonuç itibari ile şu anda ayrısınız ve içinde yer alan umudun bir faydası olacağını düşünmüyoruz. Bununla birlikte görmüş olduğunuz rüyanın ise sizin iç dünyanızın bir yanıltması olduğunu düşünüyoruz. Sonuç olarak size tavsiyemiz her ne kadar zor olsa da bu konuya bir kalem çekmeniz ve ibadetlerinize önem vermenizdir. Yüce Mevla’mızdan kendiniz için hayırlı olanı isteyiniz. Yüce Mevla’mızın rahmeti geniştir size hayırlı kapılar açacaktır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Muhammed dedi ki:

  hoşlandığım ve konuşmaya çalıştığım kişiyle tanışmaya çalışırken aptalca durumlarda davrandım ve durum negatif sonuçlandı onu çok kirdigimin farkındayım çok pişmanım ve aklımdan çıkmıyor ne yapmam lazım lütfen

 2. Gül dedi ki:

  Hocam kısmetimin kapalı olduğunu düşünüyorum kimle konuşuyorsam önce iyi gidiyor iş çiti ye gidince bir sorun oluyor gidiyorlar 36 yaşındayım bende yuvamı kurmak istiyorum lütfen yardımcı olun bu konuda hangi duayı okumam gerek.

  1. islamalimi dedi ki:

   Sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

 3. Damla dedi ki:

  Herkes sevdiğiyle evlendi ben evlenemedim herkes yuvasını kurdu ben kuramadım hayırlı biri çıksın diye dua ettim olmadı Allah bana bir şey nasip etmiyor çok üzülüyorum ne yapacağım ben?

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

 4. Aygül dedi ki:

  Evlenmek istiyorum evlilik kısmet olmuyor ne yapmak lazım?

  1. islamalimi dedi ki:

   Sitemizde yer alan Evlilik için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZ