İslam Alimi

Şans İçin Dua

Değerli ziyaretçilerimiz, şans için dua hakkında şöyle bir dua bizlere ulaşmakta…

İbni Abbas Radiyallahu anh dan rivayet edildiğine göre, bir ara bir adam Muhammed sallallahu aleyhi vesellem efendimize gelerek kendisinin başına çok türlü felaketler geldiğinden dolayı şikayet edince, Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimiz o adama Sabahladığında, yani sabah uyandığında şans için şu duayı okumayı tavsiye buyurmuş.

Şans İçin Duanın Okunuşu

“Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini”

Manası:Yani (Kendim nefsim, malım ve dinim üzerine Allahü Tealanın ismini okurum )

Dersen “O zaman senin hiç bir şeyin kaybolmaz’’ başına da hiç bir felaketler gelmez buyurdular. O adamda Efendimizin söylediği gibi yapıp bu duayı okuduktan sonra başına gelen bütün belalardan Allah’ü Tealanın izni ile kurtuldu.

 Kaynak: (İbni Sünni, Amelül_Yevmi ve’l_Leyle,23.H.No51:Nevevi,Ezkar76)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Habip İslam dedi ki:

  Evlatlarım bana karşı ters düşünüyorlar ben ise onlara herşeyi vermeye çalışıyorum eşimin vefat etmesiyle yük hep bende ne yapmalıyım

 2. LA İLAHE İLLALLAH dedi ki:

  ŞANS DİYE BİR ŞEY YOKTUR BAŞLIĞI DÜZELTİN LÜTFEN.

  1. Şahin dedi ki:

   Neden şans dıye bir şey yoktur

   1. volkan dedi ki:

    Kadere iman ediyorsan şans iman etmiyor olursun. Eğer şansa iman ediyorsan kadere iman etmemiş olursun. Şans demek bir olasılığın kader çizginden çıkmasını yada kader çizginde kalmasını istemektir. Senin kaderle olan kısmın belirlidir. Yani senin vefat edeceğin tarih belli fakat sen 200 yıl yaşamak istiyorsun. Şansım olsada yaşasam dediğinde kader ve hayrın dışında bir şeyin peşinde koşmuş oluyorsun. Hakkımızda hayırlısı demek Şansım olsun demekten hayırlıdır.

BİR YORUM YAZ