Dua

Şans İçin Dua Okunuşu ve Anlamı Sümmes Sebila Duası

Değerli ziyaretçilerimiz, şans için dua hakkında sizler şu duaları tavsiye etmekteyiz. Bu duaları samimiyet ile okuduğunuz taktirde inşaallah faydası olacaktır.

İbni Abbas Radiyallahu anh dan rivayet edildiğine göre, bir ara bir adam Muhammed sallallahu aleyhi vesellem efendimize gelerek kendisinin başına çok türlü felaketler geldiğinden dolayı şikayet edince, Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimiz o adama Sabahladığında, yani sabah uyandığında şans için şu duayı okumayı tavsiye buyurmuş.

Şans İçin Duası Arapça Okunuşu

Şans İçin Duası Türkçe Okunuşu

“Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini”

Türkçe anlamı: Yani (Kendim nefsim, malım ve dinim üzerine Allahü Tealanın ismini okurum )

Dersen “O zaman senin hiç bir şeyin kaybolmaz’’ başına da hiç bir felaketler gelmez buyurdular. O adamda Efendimizin söylediği gibi yapıp bu duayı okuduktan sonra başına gelen bütün belalardan Allah’ü Tealanın izni ile kurtuldu.

 Kaynak: (İbni Sünni, Amelül_Yevmi ve’l_Leyle,23.H.No51:Nevevi,Ezkar76)

Sümmes Sebila Yesserahu Şans Duası

Çok tavsiye edilen dualardan biri olan bu dua bir ayeti kerimedir. Bu dua Abese suresi 20’ci ayeti kerimedir. Duanın Arapça okunuşu şöyledir.

Sümmes Sebila Yesserahu

Türkçe okunuşu: Sümmessebila yesserahu

Türkçe anlamı: Sonra (Allah) ona yolu kolaylaştırdı.

Şans İçin Dua Sıkça Sorulan Sorular

Abese 20 Ayet Ne İçin Okunur?

Bu ayeti kerime genellikle şans için, işlerin kolaylaşması için okunmaktadır. Bu ayeti kerimede Yüce Mevlamız insanın işini kolaylaştırdığından bahsetmektedir. Bu nedenle bu ayet okunarak Yüce Mevla’mızdan yardım istenmektedir.

Summes Sebila Yesserahu Kaç Adet Çekilir?

Bahsi geçen bu ayeti kerime şans için kolaylığa kavuşabilmek için okunması tavsiye edilmektedir. Unutulmamalıdır ki dualarada adetten çok samimiyet önemlidir. Bu nedenle belli bir adet toktur. Yapılması gereken duanın anlamını düşünerek sık sık bu ayeti kerimeyi zikretmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Şans duaları 200 yıl yaşayayım diye edilmez sevdiğim geri gelsin diye edilmez Allah bize ayetlerde belirtmiştir biz insanlara akıl vermiştir biz doğru olarak bu şans dualarını edersek ve Allah’tan dilersek olur bunun kaderle alakası yoktur

  2. Evlatlarım bana karşı ters düşünüyorlar ben ise onlara herşeyi vermeye çalışıyorum eşimin vefat etmesiyle yük hep bende ne yapmalıyım

      1. Kadere iman ediyorsan şans iman etmiyor olursun. Eğer şansa iman ediyorsan kadere iman etmemiş olursun. Şans demek bir olasılığın kader çizginden çıkmasını yada kader çizginde kalmasını istemektir. Senin kaderle olan kısmın belirlidir. Yani senin vefat edeceğin tarih belli fakat sen 200 yıl yaşamak istiyorsun. Şansım olsada yaşasam dediğinde kader ve hayrın dışında bir şeyin peşinde koşmuş oluyorsun. Hakkımızda hayırlısı demek Şansım olsun demekten hayırlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu