İslam Alimi

Salavatı Tefriciyeyi Nasıl Okumalıyım?

Hocam, üniversiteyi yeni bitirdim kpss hazırlanıyorum ders çalışıyorum ve 4444 defa salavatı tefrice okuyorum. Okurken kıbleye dönük okumuyorum bazen uzanarak okuyorum ve hızlı okuyorum bu yaptığım yanlış mı?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bilindiği üzere salavatı tefriciye Peygamber Efendimizi övgüyle anlamaktır. Bu nedenle normal şartlarda abdestli bir şeklide seccadeyi sererek bu salavatı tefriciyyeyi okunmalıdır. Ancak tabi ki bu şart değildir. En iyi sonucu alabilmek için yaptığımız duayı en uygun şekilde yapmalıyız. Bununla birlikte salavatı tefriciyye abdestsiz okuyabiliriz veya evde oturduğumuz bir koltukta bu salavatı okuyabiliriz, bunda bir mahsur yoktur.

Salavatı tefriciyye kaç defa okunmalıdır: Salavatı tefriciyye, 3,5,7,11,21 veya 41 kere okunabilmektedir. Çok önemli işlerin gerçekleşmesi için (4444) defa okumak tavsiye edilmektedir. Ancak bizim tavsiyemiz sayısız okumaktır.

Salavatı-Tefriciye-duası

 

Türkçe anlamı: “Allah’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hatimelere güzel akibetlere nail olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun al ve ashabına; her bakış ve her nefeste ve zatinca malum olanların sayısınca, kamil bir rahmet ve tam bir selamet ihsan eyle.”

Bu salavatı samimiyetle okuyan kimsenin işleri yüce Mevla’mız tarafından kolaylaştırılır. Gönül sıkıntısından kurtulur. Geçim darlığı çekenlerin rızkı artar ve kazancı bereketlenir.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ