Dua

Salavatı Tefriciyeyi Nasıl Okumalıyım?

Hocam, üniversiteyi yeni bitirdim kpss hazırlanıyorum ders çalışıyorum ve 4444 defa salavatı tefrice okuyorum. Okurken kıbleye dönük okumuyorum bazen uzanarak okuyorum ve hızlı okuyorum bu yaptığım yanlış mı?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bilindiği üzere salavatı tefriciye Peygamber Efendimizi övgüyle anlamaktır. Bu nedenle normal şartlarda abdestli bir şeklide seccadeyi sererek bu salavatı tefriciyyeyi okunmalıdır. Ancak tabi ki bu şart değildir. En iyi sonucu alabilmek için yaptığımız duayı en uygun şekilde yapmalıyız. Bununla birlikte salavatı tefriciyye abdestsiz okuyabiliriz veya evde oturduğumuz bir koltukta bu salavatı okuyabiliriz, bunda bir mahsur yoktur.

Salavatı tefriciyye kaç defa okunmalıdır: Salavatı tefriciyye, 3,5,7,11,21 veya 41 kere okunabilmektedir. Çok önemli işlerin gerçekleşmesi için (4444) defa okumak tavsiye edilmektedir. Ancak bizim tavsiyemiz sayısız okumaktır.

Salavatı-Tefriciye-duası

 

Türkçe anlamı: “Allah’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hatimelere güzel akibetlere nail olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun al ve ashabına; her bakış ve her nefeste ve zatinca malum olanların sayısınca, kamil bir rahmet ve tam bir selamet ihsan eyle.”

Bu salavatı samimiyetle okuyan kimsenin işleri yüce Mevla’mız tarafından kolaylaştırılır. Gönül sıkıntısından kurtulur. Geçim darlığı çekenlerin rızkı artar ve kazancı bereketlenir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Hayirli geceler hocam ben kizim icin niyet ettim okudum teslim ettim duami kadir gecesi ama icime bir vesvese dustu sanki yeniden oku der gibi ne yapmaliyim lutfen yardimci olun vesvese beni kemiriyo uc dort gundur .sanki tam layigi ile okumamisim gibi hissediyorum .simdiden tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu