Dua

Salavatı Fatih Siğası Arapça Okunuşu Türkçe Anlamı

Büyük bir zat olan Muhammed el Bekri hazretleri Mısır’da Kahirede türbesi bulunmaktadır. Salavatı Fatih Siğası bu büyük zata öğretilmiştir. Büyük bir dua olan Salavatı Fatih Sigasının anlamı ise salavatları fatihi anlamına gelmektedir.

Salavatı Fatih Siğası Duası Nedir?

Çözüme muhtaç işlere hayırlı bir vesile olan bu salavat İslam alimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikler önce 1000 kere “Ya Latif” çekilir. Bu salavat 100 kere okunur ise tesiri çok daha büyük olacaktır. Gün olarak ise özellikle Perşembe ve Cuma geceleri okumak tavsiye edilmektedir.

Şimdi Salavatı Fatih Sığasının önce Arapça okunuşunu, sonra ise anlamına yer verelim.

Salavatı Fatih Siğası Arapça Okunuşu

Salavat-ı-Fatih-Siğası

Salavatı Fatih Siğası Türkçe Okunuşu

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
Allahümme Salli ve Sellim ve Barik Ala Seyyidina Muhammedinil Fatihi lima Uğlika vel Hatimi li ma Sebeka ven Nasırıl Hakkı bil Hakkı Vel Hadi ila Sıratıkel Müstekıymi Sallellahü Aleyhi ve Ala Alihi Ve Ashabihi Hakka Kadrihi ve Mikdarihil Aziym.

Salavatı Fatih Siğası Anlamı Nedir?

“Ey Allah’ım! Bütün kilitli olanları açan, bütün geçmiş peygamberleri sonlandıran, İslam’a, emrin ile yardım eden ve Senin dosdoğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed (s.a.v)’e, O’nun ailesine ve ashabına, O’nun gerçek kadrinin ve büyük şanının miktarınca salatu selam eyle!” Amin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu