İslam Alimi

Salavat-ül Fatih Siğası

Büyük bir zat olan Muhammed el Bekri hazretleri Mısır’da Kahirede türbesi bulunmaktadır. Salavat-ül Fatih siğası bu büyük zata öğretilmiştir. Salavat-ül Fatih’in anlamı ise salavatları fatihi anlamına gelmektedir. Çözüme muhtaç işlere bir hayırlı vesile olduğu için bu salavat bir çok İslam alimi tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikler önce 1000 kere “Ya Latif” çekilir ve bu salavat 100 kere okunur ise tesiri çok daha büyük olacaktır. Gün olarak ise özellikle Perşembe ve Cuma geceleri okumak tavsiye edilmektedir.

Şimdi Salavat-ül Fatih Sıgasının önce Arapça okunuşunu, sonra ise anlamına yer verelim.

Salavat-ül Fatih Siğasının Arapça okunuşu:

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
Allahümme Salli ve Sellim ve Bârik Alâ Seyyidinâ Muhammedinil Fâtihi limâ Uğlika vel Hâtimi li mâ Sebeka ven Nâsırıl Hakkı bîl Hakkı Vel Hâdî ilâ Sıratıkel Müstekıymi Sallellahü Aleyhi ve Alâ Alihi Ve Ashâbihi Hakka Kadrihi ve Mikdârihil Aziym.

Salavat-ı-Fatih-Siğası

Salavat-ül Fatih Siğasının Anlamı:

“Ey Allah’ım! Bütün kilitli olanları açan, bütün geçmiş peygamberleri sonlandıran, İslâm’a, emrin ile yardım eden ve Senin dosdoğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed (sallallâhu aleyh-i ve sellem)’e, O’nun ailesine ve ashabına, O’nun gerçek kadrinin ve büyük şanının miktarınca salat-ü selam eyle!” Amin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ