İslam Alimi

Sabit olmayan aksiyonlar ve iman ile merhametle gönüllerde gezen gülümseten Merhametli hareketli aksiyonlar.

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Bir kişiyi haksız yere nefret ve kin ile odaklanmış yıkım ile onun üstüne yürümek onu yıkmaz, kin ve nefret ile odaklanmış olanı yıkar. O nedenle içindeki nefreti kin, benliği kıskançlığın mekanizmasını, iyilikleri üreten bir mekanizma ile yani merhamet ile değiştirmedikten sonra, nefret ve kinin içindeki kurdu seni yok eder bitirir. Tarafsız olmak, başkalarının gereksiz şahsi kıskançlığı ile nefretine kinine destek vermek için yanında olman değildir sessiz kalman da değildir, karşı çıkarak şahsi çıkar ile yapılan edepsizliğe karşı durmaktır. Yok, karşı çıkılmaz ise o nefret kin sahibinin kini toplumu yıkacak ve bizi bitirecektir.

İşte bu hayatı toplumu yok edecek olan, yok oluşun nefret dolu kısır döngüsünü, merhamet ile sildikten sonra, hayatta kalanlar nefret dolu davranışlardan uzak kalacaklar ve nefret dolu davranışlara giden yolun kapısını, iman zinciri ile kapatacaklardır. İman güzelliği ile toplum hayatın huzur dolu yolunda el ele omuz omuza yürüme başarısını yakalama açısından diğer toplumların, iman olmadan yıkım ile yok olmaya yüz tutan gidişten sonra iman ile yürüyen bu başarıyı görünce hayret içinde kalacaklardır.

İşte iman ile yürüyenler nefret dolu kısır döngüyü yok ettikten sonra,  kendileri ve insanlık için imanın merhametli gücü ile daha iyi olan çözüm arayışı olan, İslam’ın İmanın kitlesel yok oluşların, yıkımların, hezeyanların, hüsranın, önüne geçtiği gerçeğini göstererek, İslam ve iman ile her insanın hatta anlama kabiliyeti olmayanın bile az iyi niyetle yaklaşanı, zeki ve bilinçli olarak yetiştirdiğini bir merhametin pınarı haline getirdiği gerçeğini dünyaya göstereceklerdir.

Nur İslam, Nur Kur’an Ve sünnet ile iman, insanları farklı alanlarda analiz yapmaya, algılarına ve hislerine göre hareket etmek yerine, kendi gören gözlerin şahitliğinde adaletli olmalarını, daha önceden iman etmeden önceki sabit olan anlayış izan ve merhametten uzak olan sabit aksiyonları yok edecek, Nur Kur’an ve sünnetin adaletli bakış açısı ile merhametle gönülleri severek yeni imanlı merhametli sabit olmayan gönülleri ülkeleri gezen gülümseyen gülümseten merhametin hareketli aksiyonlarıyla dünyayı inşa edeceklerdi. Sabit olan anlayış izan ve merhametten uzak olan sabit aksiyonları yok edecek, nur Kur’an ve sünnetin adaletli bakış açısı ile merhametle sabit olmayan gönülleri ülkeleri gezen gülümseyen gülümseten merhametin aksiyonlarıyla dünyayı inşa edenler olduğu sürece mutluluk huzur her zaman gülümsetecektir gönülleri.

Bu mutluluk ve huzurun ani aşırı yükselişini gören diğer toplumlar insanlar, böylesi güzel gülümseyen ve gülümseten dine yaklaşacak ve onlarda bu huzur ve mutluluğa sahip olmak için, dindeki sabit olmayan hareketli merhametli aksiyonun içine girerek, iman etmenin tadına varacaklardır. Bir taraftan da bu mutluluğu huzuru kıskanan, böylesine her kesimi kucaklayan, imanın çeşitliliğe sahip olmasını hazım edemeyenlerin, her türlü oyun ile karşımıza gizlice çıkarak,  yolumuzu iyice zorlaştırmaya çalışacaklardır, ama kendileri boşuna yorulacak nefret ve kinleri kendilerini yiyip bitirecektir. İşte şimdi ülkemizde oynanan oyunlar ve seçimlerden sonra ülkemde yapılanları masum ölümler terör ve onun yandaşları ve ayrıca kendini yazar çizer sanan satılık vicdanların ne yapmak istediğini, bu makaleyi okuduktan sonra, nefret kinden uzak tarafsız imanın merhamet dolu mantık açısı ile bakınca neler olduğunu döndüğünü zaten anlayacaksınız. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ