İslam Alimi

Sabır Böyle Olmalı

Nefes alamaz bazen insan.. Dünyanın onca derdine katlanamaz. Sevdikleri gitmiştir, dayanamaz. Bir limana ihtiyaç duyar ama dalgaları izin vermez, ulaşamaz. Denize düşmüştür bir kere. Ama yılana da sarılamaz.

Nefes alsa da ölecek, almasa da.. Hz. Yunus (as.) nasıl kaldıysa balığın karnında, o da misafirdi deryaya.. Böyle ateş görülmemişti sahrada. Sabır ilaçtı.. Sabır, yaraya merhem.. Fakat insan tıpkı Züleyha gibi sabırsızdı.

Çıkmaz sokaklarda cenneti arıyordu. Ah bir beklese, bir kere sabretse.. Bütün yollar çıkacak düze.. Ama insan bilemedi. Belki de nasibi denizdeki inciydi.. Beklemesini hiç bilmedi. Tutunduğu her dal, biraz daha yaktı canını. Bu acı ona kâfiydi ama yine bilemedi.. O hep ‘Rabbim’ dedi ama hiç içten demedi. Çünkü duymamıştı o ayeti: “Allah sabredenlerle beraber.” idi..


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Azra dedi ki:

  Hocam bir derdim var çare olun ben nişanlıyım hep hayırlısını istedim Allah’tan ilk başta iyiydi ben yurtdışındayım nikah için belki trye giderim vizeye başvuru yaparız dediler sonra işten çıkamazdım izin vermediler ben trye gidemedim böyle olunca nişanlım çıldırdı izine gelmedin nikah yapmadınız benim askerlik var işim yok bunalımdayım diye bana eziyet etti beni suçladı sürekli senin suçun trye gelseydin herşey çok güzel olurdu
  Gelmedin diye günlerce aylarca aramıyor sormuyor konuşmuyor ben bişey deyince bana kızıyor suçluyor sen gelmedin senin suçun diye ve sırf bu yüzden konuşmuyoruz aylardır ne bitti bu iş diye arıyor ne seviyorum evlenmek istiyorum diye şimdi sadece susup bekliyorum Allahım hayırlısını ver diye dua ediyorum sabrediyorum hayırlısı ise olsun diye başka ne yapabilirdim çıkmaz yoldayım ne yapayım bilmiyorum?

  1. islamalimi dedi ki:

   sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

 2. Hatice Gümüştekin dedi ki:

  Yüreğine sağlık kardeşim ??????

BİR YORUM YAZ