Sorularınız

Sabahları Kalktığımda Cenabet Oluyorum Gusül Almaya Utanıyorum

Hocam ben genç bir katılımcıyım sorum sabah kalktığım zaman cenabet olduğumu fark ediyorum ama gusül almaya ailemden utanıyorum bazen peş peşe günlerde oluyor ne yapmalıyım.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, başınıza gelen bu durum insani bir durumdur ve bunda utanılacak bir şey yoktur. İslam dinine inanan her insan bu gibi bir durumda gusül almalıdır. Bununla birlikte bu tür bir sorunu sıkça yaşayan bir kimseyi yadırgamakta caiz değildir. Aileler ise bu konuda anlayışlı olmalıdır.

Bu nedenle ailenizin bu konuda sizi yadırgayacağını düşünmüyoruz. Siz ise bu durumdan utanmamalısınız ve cünüp olduğunuz vakit geciktirmeden gusül abdestinizi almalısınız. Mümkünse geceleri yatmadan önce abdest alın ve abdestli yatın. Felak ve nas surelerinide yatmadan önce okuyarak üzerinize üflemenizin faydası olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu