Dua

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dualar

Sabah namazına kalkmak çok önemlidir. Zira öncelikle farz bir ibadettir ve her Müslüman bu ibadeti yerine getirmelidir. Bununla birlikte fazileti ve hayrı çok büyük olan bir namazdır. Dünya ve ahiretimiz için faydalı olab bu namazı kaçırmamayı ve vaktinde kılabilmeyi yüce Mevla’mız bütün kullarına nasip eylesin.

Şimdi bu konuda sabah namazına kalkmamızı kolaylaştıracak ve hatta kalkmamızı sağlayacak dualara yer vereceğiz. Tek yapmamız gereken samimiyetle ve sağlam bir niyetle bu duaları okumaktır. Size tavsiyemiz önce Kevser suresini okumanız ve daha sonra aşağıdaki duaları okumanızdır. İnşaallah çok istifadesi olacaktır.

Sabah Namazına Kalkmak İçin Dua 1

Sabah-Namazına-Kalkmak-İçin-Dua-1

Duanın anlamı: “Senin isminle ölür, Senin isminle dirilirim ey Allah’ım!” (Buhârî, Deavât, 8; Müslim, Zikir, 59)

Sabah Namazına Kalkmak İçin Dua 2

Sabah-Namazına-Kalkmak-İçin-Dua-2

Duanın anlamı: “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. O’nu ne uyuklama tutar ne de uyku! Allah’ım, gözümü uyanık kıl, kalbimi nurlandır, benden çok uyumayı ve gaflet ağırlığını gider!”

Yüce Mevla’mız cümle Müslümanlara sabah namazına kalkabilmeyi nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.

10 Yorum

  1. Allah sizden razı olsun hocam bu verdiğiniz faydalı Bilgi için

  2. Bir Yeri Yanlış Yazmışlar guzuhu demişler huzuhu olucak bilginize…

  3. Daha önceleri sabah namazına kalkmak zor geliyordu bazen kalkıp bazen kalkamıyordum ama bu duaları okumaya başladığım günden beri aksatmadan hergün kalkıyorum gerçekten çok hikmetli Allah sizden bin kere razı olsun..sağolun hocam.

  4. Allah sizden razi olsaun. Simdiye kadar hep erken kalkmak icin okudugum dua bana yardimci oldu. Inshallah bu dualar sayesinde de sabah namazina uyanip kalkabilirim bu sabah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu