Dua

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dualar

Sabah namazına kalkmak çok önemlidir. Bu konuda Sabah namazına kalkmak için okunacak dualar hakkında bilgilere yer vereceğiz. Zira namaz farz bir ibadettir ve her Müslüman bu ibadeti yerine getirmelidir. Bununla birlikte sabah namazı fazileti ve hayrı çok büyük olan bir namazdır. Dünya ve ahiretimiz için faydalı olan bu namazı kaçırmamayı ve vaktinde kılabilmeyi yüce Mevla’mız bütün kullarına nasip eylesin.

Şimdi bu konuda sabah namazına kalkmamızı kolaylaştıracak ve hatta kalkmamızı sağlayacak dualara yer vereceğiz. Tek yapmamız gereken samimiyetle ve sağlam bir niyetle bu duaları okumaktır. Size tavsiyemiz önce Kevser suresini okumanız ve daha sonra aşağıdaki duaları okumanızdır. İnşaallah çok istifadesi olacaktır.

Sabah Namazına Kalkmak İçin Dua 1

Sabah-Namazına-Kalkmak-İçin-Dua-1
Sabah Namazına Kalkabilmek İçin Dua 1

Duanın anlamı: “Senin isminle ölür, Senin isminle dirilirim ey Allah’ım!” (Buhârî, Deavât, 8; Müslim, Zikir, 59)

Sabah Namazına Kalkmak İçin Dua 2

Sabah-Namazına-Kalkmak-İçin-Dua-2
Sabah Namazına Kalkabilmek İçin Dua 2

Duanın anlamı: “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. O’nu ne uyuklama tutar ne de uyku! Allah’ım, gözümü uyanık kıl, kalbimi nurlandır, benden çok uyumayı ve gaflet ağırlığını gider!”

Yüce Mevla’mız cümle Müslümanlara sabah namazına kalkabilmeyi nasip eylesin.

Sabah uyandığınızda okumanızın çok faydası olacak olan La havle ve la kuvvete duası ve anlamı başlıklı duayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Allah razı olsun, sabah namazı hakkında güzel bilgilere yer vermişsiniz. Bu siteyi çok seviyorum.

  2. Daha önceleri sabah namazına kalkmak zor geliyordu bazen kalkıp bazen kalkamıyordum ama bu duaları okumaya başladığım günden beri aksatmadan hergün kalkıyorum gerçekten çok hikmetli Allah sizden bin kere razı olsun..sağolun hocam.

  3. Allah sizden razi olsaun. Simdiye kadar hep erken kalkmak icin okudugum dua bana yardimci oldu. Inshallah bu dualar sayesinde de sabah namazina uyanip kalkabilirim bu sabah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu