İslam Alimi

Rüyamda Annem Sevgilime Yer Veriyordu

Selamün aleyküm hocam.  Ben birini çok seviyorum ama o beni tanımıyor. Rabbime hayırlıysa o kişiyle evlenmemi nasip eyle yarabbi diye dua ediyorum. Her gün bu duayı ediyorum, daha sonra bugün bir rüya gördüm sevdiğim kişi karşımda oturuyor annemde yanımda, annem sevdiğim kişiyi görünce yerinden kalkıyor ve sevdiğim kıza yerime geç kızım oturun konuşun diyor ve beraber muhabbet ediyoruz. Hocam bu rüyayı yorumlarmısınız. Lütfen hocam. Saygılar

Cevap: Aleyküm selam değerli ziyaretçimiz, dua etmeniz gerçekten çok önemlidir. Fakat sadece dua ile sevdiğinizin size gelmesini beklemeniz yanlış olacaktır. Size caba göstermeli ve ailelerinizi devreye sokmalısınız. Yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin. Annenizi görmenizin hikmeti bu olabilir. Annenizin sevdiğiniz kimseye yer vermesi onu sevdiği veya seveceği anlamına gelebilir veya sevdiğinizin sizi isteyeceği anlamına da gelebilir. Özetle, elinizden geleni yapmalısınız ve bu işin olup olmayacağını kendi gözleriniz ile görmelisiniz. Bu işin uzaması bağlılığınızı arttırabilir ve eğer karşı taraf istemez ise üzüntünüzde şimdisinden daha çokta olabilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Nefess dedi ki:

  Hocam selamunaleykum konuştuğum bi çocuk var ama ailem onay vermez diye korkuyorum dün de rüyam da aileme bu çocuktan bahsediyordum ailem onay veriyordu hiç sıkıntı etmiyorlardı .Rüyayı yorumlar misiniz hocam

 2. Blackeyes dedi ki:

  Rüyamda annem sevgilime elli lira ve bozuk para veriyordu bunu anlamı.nedir acaba

 3. Nesli dedi ki:

  Selamun aleykum. Rüyamda sevdigim adami ve annemi gördüm sevdigim kisi anneme diyor kizini vermezsen burdan atlarim bi tepeye çıkıyor annem tamam diyor kızıyor ona sonra annem sevgilime diyor birlikte gelin agaclar oluyor beni aşağı indiriyor ben korkuyorm ama bana hep agaclardan inmemde yardımcı oluyor. Ve bu kişi ayni zamanda beni istetiyor.

 4. ilayda dedi ki:

  Hocam rüyamda babam Beni dövüyordu sonrasında ise Gelip özür diliyordu yorumlarmisnz rica etsem

 5. ilayda dedi ki:

  Hacam rüyamda annem bni sevgilimle görüyordu ama kızmıyordu yani sevgilim olmasına onay veriyordu.bizim için çabalıyordu. Rüyamı yorumlarmisinz rica etsem.

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin,rüyanız hayırlı gözüküyor. Ancak İslam dininde sevgili konusunun nasıl yer aldığını bildiğinizi düşünüyoruz. Sevgi uğruna günaha girmemenizi tavsiye ediyoruz.

   1. ilayda dedi ki:

    Yok hocam aklı başında kızım çok şükür günaha girecek bsy yapmam yorumunuz için teşekküler

 6. Buse dedi ki:

  Rüyamda sevgilimin evine gidiyorduk ailelecek babam annem ben vardık. Sevgilim ailesindende birileri vardı ve yaşlı çok yaşlı beyaz sakallı temiz yüzlü takkeliydi herhalde öyle bir dede vardı o da sevgilimin dedesiymiş(gerçekte hiç görmedim) dede sevgilimle benim nikahlanmamı söylüyordu. Sonra annemde böyle istiyorlar falan gibisinden konuşuyordu. Evlenme kararı alıyorduk bu şekilde. Hayırlara vesile olsun

 7. ahmet öztürk dedi ki:

  hocam lütfen cevaplayın başka soruları cevaplamışsınız benim sorumuda cevaplayın ne olur ?

 8. ahmet öztürk dedi ki:

  hocam bir sorum daha olacaktı. gördüğüm rüya sadık rüyamıdır(rüya-ı sadıka)?

 9. ahmetöztürk dedi ki:

  hocam yani evlenmek istediğim kişi bana hayırlımı gözüküyor?

  1. islamalimi dedi ki:

   Anladığımız kadarı ile rüyanız hayırlı gözüküyor.

 10. ahmetöztürk dedi ki:

  Yok hocam kusura bakmayın gördüğüm rüyayı yorumladınız ya onu anlayamadım kısaca açıklarmısınız.

  1. islamalimi dedi ki:

   Konu içerisinde de belirttiğimiz gibi görmüş olduğunuz rüyanızda Annenizin sevdiğiniz kimseye yer vermesi onu sevdiği veya seveceği anlamına gelebilir veya sevdiğinizin sizi isteyeceği anlamına da gelebilir. Tam olarak rüyanızın neye işaret ettiğini zamanla anlayabilirsiniz.

 11. ahmetöztürk dedi ki:

  Hocam tam anlayamadım kusura bakmayın tekrar bi açıklarmısınız. O benim sevgilim değil sadece sevdiğim kız o beni tanımıyor. Ben onu tanıyorum sadece.

  1. islamalimi dedi ki:

   Sevgilinizden kastımız sevdiğiniz kimsedir. Sevdiğiniz kimsenin sevginizden haberdar olmayışı sonucu değiştirmemektedir.

BİR YORUM YAZ